تظاهرات مردم کشورهای جهان علیه جنایات رژیم صهیونیستی

مردم برخی از کشورهای جهان در حمایت از فلسطین و در انتقاد از جنایات رژیم صهیونیستی دست به اعتراض زدند.

به گزارش دیده بان،  شب گذشته، شنبه‌شب، شهروندان و دانشجویان برخی از کشورهای جهان در حمایت و همبستگی با ملت مظلوم غزه و در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری دست به اعتراض زدند.

شهروندان اسپانیایی با تجمع و اعتراض علیه جنایات رژیم صهیونیستی همبستگی خود را با ملت مظلوم غزه اعلام کردند.

در ادامه اعتراضات جهانی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در غزه، معترضان در شهر «ناگویا»ی ژاپن نیز تظاهرات برپا کردند.

هزاران دانشجوی یونانی نیز در همبستگی با دانشجویان آمریکایی که در هفته‌های اخیر علیه جنایات صهیونیست‌ها به‌پاخاسته‌اند، تظاهرات برپا کردند.

در کشور آلمان دانشجویان حامی فلسطین با برخورد وحشیانه و شدید پلیس این کشور روبه‌رو شدند.

رسانه‌های آمریکا گزارش دادند که بیش از 600 نفر در جریان اعتراض‌های حمایت از فلسطین در دست‌کم 15 دانشگاه سراسر آمریکا دستگیر شدند.

طبق تصویری که تارنمای اکسیوس از نقاط برگزاری اعتراض‌های دانشجویی حمایت از فلسطین منتشر کرده است، این جنبش بیشتر در ساحل شرقی آمریکا متمرکز است.

همزمان با حضور دانشجویان معترض به سیاست‌های آمریکا در حمایت از جنایات اسرائیل در حوالی دانشگاه نورث‌ایسترن در بوستون، نیروهای سرکوبگر پلیس به تجمع آنها یورش بردند.

درحالی که دانشجویان دستان خود را به دست یکدیگر حلقه زده بودند، پلیس حضور سنگینی را در صحنه اعتراض‌ها داشت و در نهایت بیش از 100 نفر از دانشجویان معترض را دستگیر کرد.

دو روز گذشته نیز بیش از 100 نفر در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا بازداشت شدند.

 

منبع: تسنیم
انتهای متن/

یکشنبه, 09 ارديبهشت 1403 ساعت 12:47

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید