اطلاعیه اداره‌کل زندان‌های اصفهان درباره اخبار کذب زندانی پرحاشیه امنیتی «توماج صالحی»

اداره‌کل زندان‌های اصفهان در اطلاعیه‌ای به اخبار کذب درباره زندانی پرحاشیه امنیتی «توماج صالحی»، واکنش نشان داد.

وضعیت وخیم انسانی در رفح؛ قصد رژیم صهیونیستی برای تشدید فشار بر فلسطینی‌ها

کارشناس مطالعات منطقه غرب آسیا با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه‌ها و حمله به رفح قصد دارد سیاست گرسنگی ایجاد قحطی در نوار غزه را تشدید کند، گفت که فلسطینی‌ها در بدترین شرایط هم حاضر به ترک سرزمین خود نمی‌شوند.

نقش اپلیکیشن‌ها در جنگ غزه

یکی از موضوعات مهم مرتبط با «جنگ غزه» که شاید آن‌طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است، نقش و اهمیت «رسانه» است.

یک بام و دو هوای آمریکایی

درست است که چند روز قبل پیش‌نویس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل با 143 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 25 رأی ممتنع به تصویب رسید؛ اما احتمالاً با وتوی ایالات متحده در شورای امنیت به سد محکمی برخورد کرده و نمی‌تواند عملیاتی شود. سؤالی که مطرح می‌شود، این است که ایالات متحده دقیقاً به دنبال چه راهکاری در سرزمین‌های اشغالی است؟

نتانیاهو حتی درون اسرائیل نیز چهره ای منفور است

تظاهرات گسترده‌ای که در طول هفت ماه گذشته علیه اقدامات نتانیاهو در غزه شکل گرفته است نشان می دهد مردم اسرائیل تا چه حد نسبت به سیاست های در پیش گرفته شده از سوی نتانیاهو معترض هستند و خواهان این موضوع که نتانیاهو نباید در راس قدرت باقی بماند

معجزه غزه؛ تجدید خاطره عبور از نیل

جنگ غزه که اینک می‌توان آن را «طولانی‌ترین» و «شدیدترین» جنگ رژیم غاصب اسرائیل در طول دوران حیات ننگین آن دانست، به میدان بزرگ پیروزی یک ملت در مصافی نابرابر تبدیل شده است.

فارسی زبانان اسرائیلی

طوفان‌الاقصی و پس از آن حملات هشت ماهه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، نوع جدیدی از موجودات سیاسی را به جهان معرفی کرد و آن هم «فارسی‌زبانان اسرائیلی» بودند.

شکست دیگر صهیونیست‌ها در مساله فلسطین/ چهار نکته درباره ضربه مجمع عمومی سازمان ملل به اسرائیل

یکی از بروندادهای رای تاریخی اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد با محوریت عضویت کامل فلسطین در این نهاد بین‌المللی، معطوف به تشدید فشارهای بین المللی علیه اشغالگران صهیونیست است. این رای تاریخی، تا حدود زیادی یک رفراندوم بین المللی بود که بیش از پیش نامشروع بودن رژیم صهیونیستی را به رُخ این رژیم کشید.

اقدامات رژیم اسراییل در تضاد با ارزش‌های بنیادی سازمان ملل است

سفیر ایران در سازمان ملل متحد گفت: اقدامات رژیم اسراییل در تضاد با ارزش‌های بنیادی سازمان ملل متحد و تمامی هنجارها و اصول اساسی حقوق بین‌الملل بوده و صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند.

نتایج نظرسنجی در سرزمین های اشغالی نشان داد: شکاف در میان مردم و حاکمیت رژیم صهیونیستی / اولویت نتانیاهو حفظ بقای سیاسی‌ خودش است

نتایج یک نظرسنجی جدید در سرزمین های اشغالی نشان داد که به اعتقاد صهیونیستها، حفظ بقای سیاسی برای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، بیش از هرچیز دیگری اولویت دارد.

صفحه1 از8