برنده اسکار از نقض حقوق زنان می گوید
بهره برداری جنسی در هالیوود

بازیگر آمریکایی برنده اسکار در مصاحبه‌ خود با افشاگری تازه ای از نگاه جنسیتی حاکم بر سینما و تأکید بر نمایش زنان در زمینه‌های جنسی انتقاد کرد.

به گزارش دیده بان، مسئله خشونت علیه زنان و سکوت بسیاری از زنان در برابر تعرضات و سوءاستفاده‌های جنسی از آنان، موضوعی است که جدای از تازگی نداشتن آن در میان مدعیان حقوق بشر، همچنان سوژه داغی است که به‌تازگی برنده جایزه اسکار به آن اشاره می‌کند و از نقض حقوق زنانی می‌گوید که مورد تجاوز و تعرض قرارگرفته‌اند و در میان مهد مدعی حقوق انسان ها باید خود را در معرض نمایش و زمینه‌های جنسی مربوط به آن قرار دهند و با همه این تفاسیر، هیچ مرجعی پاسخگوی این موارد نیست.

 

"جین فوندا"، بازیگر آمریکایی برنده اسکار در همین رابطه چنین می‌گوید:

"با توجه به نگاه جنسیتی حاکم بر سینما و تأکید بر نمایش زنان در زمینه‌های جنسی باعث می‌شود که به نظرم بازیگر زن جوان بودن کاری "وحشتناک" باشد. وی افزود: "شما مجبورید که خیلی زیاد برهنه شوید. تأکید خیلی زیادی هم در این مورد که ظاهرتان چگونه باشد، می‌شود. ما مورد خشونت قرارگرفته‌ایم و این چیزی نیست که حق ما باشد."

 

گفتنی است که خانم فوندا همچنین از تلاش بازیگران زن برای از بین بردن شکاف در دستمزدها در صنعت سینما ابراز خوشحالی کرد. جین فوندا تاکنون هفت بار نامزد جایزه اسکار شده است. او دو بار در سال‌های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۹ اسکار بهترین بازیگری را دریافت کرده است.
انتهای متن/

شنبه, 14 اسفند 1395 ساعت 14:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید