اقدام جدید سوئدی‌ها در نقض حقوق شهروند ایرانی

براساس اعلام مرکز رسانه ای قوه قضاییه، ارتباط تلفنی حمید نوری با خانواده، حدود ۲۰ روز است که قطع شده و اعضای خانواده وی در نگرانی به سر می‌برند

به گزارش دیده بان، «حمید نوری»، شهروند ایرانی که از آبان سال ۹۸ در سلول انفرادی سوئدی‌ها به سر می‌برد، پس از برگزاری بیش از ۹۰ جلسه دادگاه و در حالی که در انتظار صدور حکم دادگاه سوئدی است، از ۲۰ روز قبل امکان تماس تلفنی با خانواده را از دست داده است.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، دستگاه قضایی سوئد محل نگهداری حمید نوری را تغییر داده اما شرایط وی تغییر نکرده است و این در حالی است که با توجه به پایان روند برگزاری دادگاه، انتظار می‌رفت محدودیت‌های سخت اعمال شده در خصوص او از جمله نگه‌داری در سلول انفرادی تغییر کند.

خانواده حمید نوری در طول ۲۰ روز گذشته تلاش‌های فراوانی کردند تا با وی تماس داشته و از وضعیت سلامتی او آگاه شوند، اما دستگاه قضائی کشور سوئد هر بار با بهانه‌ای از برقراری این تماس خودداری نموده است.

نوری پس از بازداشت نیز تا هفت ماه و نیم امکان تماس تلفنی و تا ۲ سال امکان ملاقات حضوری با خانواده را نداشت. همچنین در سفر آخر خانواده حمید نوری به سوئد، امکان ملاقات نوه‌های او با وی نیز با وجود درخواست‌های مکرر فراهم نشده است.

براساس این گزارش، حمید نوری در روند یک دادرسی غیرقانونی، بنا بر شکایت تعدادی از اعضای گروهک تروریستی منافقین و به اتهامات واهی در کشور سوئد مورد محاکمه قرار گرفته و در طول ۲ سال و نیم گذشته با نقض مکرر حقوق شهروندی از جمله نگهداری در سلول انفرادی، ضرب و شتم، عریان کردن اجباری، عدم دسترسی به پزشک و مواردی از این دست روبرو بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

شنبه, 07 خرداد 1401 ساعت 15:05

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید