هشدار شدید فرماندار شنگال به پ.ک.ک
احتمال رویارویی نظامی پارتی و پ.ک.ک در شنگال

فرماندار شهر شنگال در شمال عراق پ ک ک را یک نیروی اشغالگر خواند که باید فورا از شنگال خارج شود.

به گزارش دیده بان، خبرگزاری آناتولی نوشت:فرماندار شهر شنگال در شمال عراق پ ک ک را یک نیروی اشغالگر خواند که باید فورا از شنگال خارج شود.

محما خلیل فرماندار شنگال گفت: مردم منتظر هستند تا پ ک ک از شنگال خارج شود تا به خانه های خود برگردند.

محما خلیل افزود: گروه پ ک ک باعث آزار و اذیت مردم شده و اگر پ ک ک دست از این رفتار خود برندارد، ما ناچار خواهیم شد دست به اقدامات دیگری بزنیم .

فرماندار شنگال همچنین گفت: آوارگان ایزدی به خاطر زمستان در کوهها می مانند و در شرایط سختی قرار دارند و پ.ک.ک نیز بر سر ارسال کمک به آوارگان مانع تراشی می کند و چنانچه پ ک ک دست از این رفتار خود برندارد با این گروه برخورد خواهیم کرد. پ ک ک نمی تواند صاحب شنگال شود. پ ک ک در حدی نیست مانع این کمک ها شود. مردم منتظرند پ ک ک منطقه را ترک کند و آنها نیز به خانه خود برگردند.

خلیل در بخشی از سخنان خود گفت: ما درباره این موضوع با حکومت عراق و سازمان های بشردوستانه بین المللی صحبت کرده ایم تا برای این مسئله راه حلی فروی پیدا کنند. مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق نیز قبلا اعلام کرده بود پ ک ک در شنگال کاری ندارد و باید ان را ترک کند .

شهر شنگال در موقعیت استراتژیک قرار دارد و پ.ک.ک از طریق شنگال با شاخه نظامی حود در سوریه در ارتباط است . اخیرا تنش بین پ.ک.ک و حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) بر سر شنگال تشدید شده و ناظران سیاسی از احتمال رویارویی نظامی پارتی و پ.ک.ک سخن می گویند.
انتهای متن/

یکشنبه, 28 آذر 1395 ساعت 14:55

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید