نتیجه اعتماد به بیگانگان
انتظار سکوت آمریکا را نداشتیم!

مسعود بارزانی با اعتراف ضمنی بر پشتوانه های خارجی در برگزاری همه پرسی غیر قانونی استقلال اقلیم ابراز کرد که از آمریکا انتظار نداشته است تا در جریان حوادث اخیر نظاره گر امور باشد.

 به گزارش دیده بان، رییس اقلیم کردستان با اعتراف ضمنی بر پشتوانه های خارجی در برگزاری همه پرسی غیر قانونی استقلال اقلیم ابراز کرد که از آمریکا انتظار نداشته است تا در جریان حوادث اخیر نظاره گر امور باشد.

وی اعلام کرد: همه پرسی اقلیم کردستان عراق به خاطر ایجاد راهکارهای مسالمت آمیز برای مشکلاتمان بود. ولی بغداد از همه پرسی برای حمله به اقلیم کردستان بهره برد! او در حالی که همچنان به نحوی برخورد می کند که انگار نه انگار خطایی انجام داده است افزود: آنچه در شب ۱۵ ماه جاری در کرکوک رخ داد خیانت بزرگی ضد پیشمرگه بود! ما انتظار داشتیم که جامعه بین المللی و بغداد به جانفشانی های پیشمرگه ارج نهد.

بارزانی اعلام کرد: سئوال مهم این است که آیا واشنگتن مایل به مجازات کردستان است؟ ما انتظار نداشتیم که آمریکا در قبال حمله ضد ما ساکت بنشیند.

وی ضمن حمله به حشد شعبی عراق اعلام کرد: همه پرسی محو شدنی نیست و یکی از افراد پیشمرگه باقی می مانیم.

در حالی که خبرها حاکی از اجماع کردها بر استعفای بارزانی است وی ادعا کزد که من تصمیم به عدم تمدید سمت ریاست بر اقلیم کردستان گرفته ام.
انتهای متن/

دوشنبه, 08 آبان 1396 ساعت 11:37

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید