در پی تشدید اختلافات
توقف آموزش نظامی پیشمرگه ها توسط آلمان

ارتش آلمان در واکنش به تشدید اختلافات بین کردها و دولت مرکزی عراق به عملیات آموزش نیروهای نظامی کرد موسوم به پیشمرگه در شمال عراق پایان می‌دهد.

 به گزارش دیده بان، به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، ارتش آلمان در واکنش به اختلافات بین کردها و دولت مرکزی عراق در بغداد عملیات آموزش نیروهای نظامی کرد در شمال عراق موسوم به پیشمرگه را متوقف کرده است.

بر این اساس روز جمعه گذشته در سطوح نظامی آلمان تصمیم گرفته شد که این عملیات آموزشی در شمال عراق به حال تعلیق درآید و روز دوشنبه نیز یکی از مقامات بلند پایه ارتش آلمان در هماهنگی با وزارت دفاع این کشور این خبر را تایید کرد.

تا به حال ارتش آلمان با حدود 200 نیرو در شمال عراق حضور داشته و به نیروهای نظامی کرد موسوم به پیشمرگه آموزش نظامی داده و تسلیحات زیادی را نیز در اختیار آن ها قرار داده تا در مبارزه با تروریسم داعش از آن ها حمایت کند.

دولت آلمان چندین روز است که این مسئله را مورد بررسی قرار می دهد که چگونه باید با شرایط جدید ایجاد شده در منطقه برخورد کند. بالاخره آلمان تصمیم گرفت تا عملیات نظامی خود در شمال عراق را متوقف کند تا به نقش بی طرفانه خود در مناقشات بین کردها با دولت مرکزی آسیب نرساند. در محافل نظامی آلمان گفته می شود که ما می خواهیم اوضاع را حالا همچنان دقیقا دنبال کنیم.

اختلافات بین کردها با دولت مرکزی عراق بعد از برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان تشدید شد. حدود سه هفته پیش کردهای این منطقه در یک همه پرسی به جدایی از دولت مرکزی عراق رای دادند و بعد از تشدید اختلافات، دولت قانونی عراق طی اقدامی نظامی، شهر کرکوک را تحت کنترل خود درآورد.
انتهای متن/

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 13:44

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید