نقش دیپلماسی در مبارزه و افشاگری بر علیه تروریسم

رایزن های فرهنگی در سفارتخانه های ایران می توانند علیه تروریسم روشنگری کنند

نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عناد برخی دولت های غربی با جمهوری اسلامی ایران گفت: رایزن های فرهنگی ما در سفارت خانه های ایران می توانند افکار عمومی را نسبت به گروه های تروریستی آگاه کنند.

به گزارش مؤسسه راهبردی دیده بان، «حبیب آقاجری»، نماینده مردم شریف بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندرامام در مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه جنایات گروهک تروریستی حرکة النضال ضمن تشکر بابت برگزاری این نمایشگاه از دستگاه امنیتی و اطلاعاتی کشور بابت برخورد قاطع با گروه های تروریستی تقدیر کرد.

وی همچنین افزود: مجلس یکی از ارکان مهم کشور است که به واسطه مردمی بودنش از جایگاه ویژه ای در جهان برخوردار است و جهت بیان این حقیقت که گروهک های تروریستی ضد مردم هستند خیلی موثر است.

وی ادامه داد: یکی از کارهایی که این گروهک ها در کشورهای خارجی انجام می دهند عوام فریبی است و نمایندگان مجلس می توانند با ارتباط گیری با نمایندگان کشورهای دیگر و با برنامه ریزی دقیق ماهیت تروریست ها را افشا کنند.

آقاجری ادامه داد: در کشورهای غربی نظر مردم و دولت ها با هم متفاوت است چرا که اکثر دولت ها با ایران عناد و دشمنی دارند اما ما می توانیم از طریق رایزن های فرهنگی سفارتخانه های ایران در کشورها با مردم ارتباط بگیریم و گروهک های تروریستی و شبکه های ماهواره ای آنها را معرفی کنیم تا تحت فشار افکار عمومی در این کشورها و برخورد جدی قرار بگیرند.

وی در پایان نمایشگاه با امضای طوماری خواستار اشد مجازات برای حبیب أسیود سرکرده دستگیر شده تروریست ها شد.

 

 

66

 

 

 

 

 

 

 

 
انتهای متن/

شنبه, 22 آبان 1400 ساعت 23:27

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید