گروهک تروریستی منافقین منفور مردم ایران

هنرمندان : منافقین منفور و خائن هستند و در کشور ما جایی ندارند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری تسنیم همه‌چیز با یک پیام تسلیت شروع شد که برخی نسبت به درگذشت خواننده مقیم خارج از کشور در فضای مجازی منتشر کردند. پس از آن جلد نشریه‌ای که ارگان اصلی سازمان منافقین می‌باشد، در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که تصاویر چند بازیگر و ورزشکار ایرانی را نشان می‌داد. نام‌های آشنایی که به سراغ‌شان رفتیم و البته برخی از آنها زودتر دست به کار شدند تا به این شیطنت شینع پاسخ بدهند. پیش از این بارها هنرمندان نسبت به این گروهک تروریستی اعلام انزجار کرده‌اند و برخی از کارگردانان و بازیگران صاحب‌نام، در قابِ تلویزیون و پرده سینما نسبت به افشای حقایق پشت پرده این گروهک تروریستی، سریال‌ها و فیلم‌هایی از خود به یادگار گذاشته‌اند. دیر زمانی نگذشته که وقتی در نشست ضدایرانی منافقین در آغوش غربی‌ها برگزار و مواضع گستاخانه مریم رجوی مطرح شد، هنرمندان خصوصاً برخی از بازیگران صاحب‌نام مثلِ کتایون ریاحی نسبت به این مواضع و فعالیت‌های وقیحانه واکنش نشان دادند.

 

1396042216461215111390504

 

حالا این‌بار منافقین دست به کار شده‌اند و با انتشار جلد نشریه‌ای منتسب به خودشان، نام و تصویر برخی از هنرمندان و ورزشکاران را دستمایه حربه‌های جدید خودشان قرار داده‌اند. برخی از بازیگران بلافاصله در صفحه مجازی‌شان واکنش نشان دادند. یکی از آنها اشکان خطیبی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود که در صفحه مجازی‌اش نوشت: "من هیچ‌گاه عضو حزبی نبوده و نیستم. سوء استفاده سازمان مجاهدین(منافقین) از تسلیت گفتن هنرمندان به دلیل فوت یک خواننده ایرانی مقیم خارج از کشور، کار کثیف و غیرانسانی به شمار می‌رود. شرم بر شما".

رویا میرعلمی بازیگر سینما و تلویزیون نیز در صفحه مجازی‌اش نوشت: "در پی سوء استفاده برخی رسانه‌های معاند سیاسی از استوری‌های هنرمندان ذکر این نکته ضروری است که تنها جنبه هنری خانم خواننده در گذشته، مدنظر اینجانب و مابقی هنرمندان بوده و درج استوری یادبودِ این خواننده به هیچ عنوان تأییدی بر گرایش سیاسی و عقیدتی این هنرمند نیست.

 

1398092611454642519143434

 

بیژن بنفشه‌خواه بازیگر سینما و تلویزیون که بارها با هنرنمایی در سریال‌های تلویزیون و فیلم‌های سینمایی خاطره‌ها به جا گذاشته در واکنش به این شیطنت، گفت: "مگر منفورتر از این گروهک هم وجود دارد، شما به هرکسی نام‌شان را بیاورید حالشان از اینها به هم می‌خورد."

 

1397111608281370616550574

 

بهرنگ علوی بازیگر سینما و تلویزیون است که این شب‌ها سریال "پرگار" شهرام شاه‌حسینی را روی آنتن شبکه یک سیما دارد. بازیگری که به تعبیر خودش بارها در نقش سریال‌های امنیتی و افشاگرایانه علیه گروهک منافقین، ایفای نقش کرده است. علوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم تأکید کرد: تکلیف و کارنامه ما مشخص است و علیه گروهک تروریستی منافقین فیلم بازی کرده‌ام. در "امکان مینا" نقش مأمور وزارت اطلاعات را داشتم و می‌دانید که بازیگران با اعتقاد و باور نقش‌هایشان را انتخاب می‌کنند و هرکسی به هر نقش و ژانر و داستانی تن نمی‌دهد خصوصاً کارهایی که موضوعیت سیاسی دارند. من حداقل در کارنامه‌ام می‌توانم به جرأت بگویم در کاری ایفای نقش کرده‌ام که چهره‌های واقعی گروهک منافقین را نشان می‌دهد. وی افزود: این مسئله‌ای که راه افتاده قطعاً شیطنتی بوده که بلافاصله از زمان انتشار پیگیر آن هستم. من فکر می‌کنم بهترین پاسخ این است که هرگونه پیام تسلیت و تبریک برای هنرمند یا ورزشکار یا چهره مردمی به احترام خاطراتی است که او در حافظه جمعی ما ساخته و لزوماً به معنای تأیید یا همسو بودن با خط فکری یا گرایشات سیاسی و اعتقادی آن شخص نیست. من موضع‌گیری‌ام کاملاً مشخص است و کارنامه کاری‌ام را در بیاورید جالب است بدانید سه کار سیاسی کردم که می‌توانستید قبل از این اتفاقات به سراغم بیایید تا از مواضعم بیشتر آگاه شوید. وقتی "امکان مینا" را بازی کردم، سریال "معمای شاه" و "لانتوری" درباره آقازاده‌ها را در کارنامه‌ام دارم. علوی خاطرنشان کرد: سه نقش سیاسی در یک سال از من پخش شد چرا آن موقع کسی درباره موضعم نپرسید؟ به نظرمن کلیت این ماجرا شیطنت است، ما تکلیف و کارنامه‌مان مشخص است. در قرنی زندگی می‌کنیم که در همه‌جای دنیا، هرگونه جنایت و تفکر تروریستی محکوم است، من هم به اندازه خودم به عنوان انسان، شهروند و هنرمند هرگونه گروهک تفکر تروریستی را محکوم می‌کنیم مثل بقیه مردم.

 

1396022510333252010872184

 

قدیمی‌ترها هنرنمایی‌اش را در "النگ و دولنگ" ایرج طهماسب دیده‌اند و امروزی‌ها آخرین سریال تلویزیونی‌اش را در قابِ "چرخ فلک" عزیزالله حمیدنژاد دنبال کرده‌اند و در سینما هم نظاره‌گر "خون خدا" و "چهارراه استانبول" خسرو احمدی بوده‌اند. او در واکنش به انتشار تصویرش در نشریه‌ای منتسب به سازمان منافقین، به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: ما در مملکتی که 40 سال انقلاب شده، نقش داریم و زندگی می‌کنیم آنها (منافقین) چه آدم‌های کثیفی‌اند که به قول معروف سوء استفاده می‌کنند. واقعاً جا دارند در مملکت ما؟ و ما کشور خودمان را رها می‌کنیم به سراغ آن‌ها می‌رویم؟! متأسفانه خیلی کارها می‌کنند از جمله این شیطنت‌ها و سوء استفاده‌ها که برای آنها متأسفم!

 

139504201613219698104494

 

متین ستوده بازیگر سینما و تلویزیون، با "یادآوری" شبکه آی‌فیلم سرزبان‌ها افتاد، به تازگی "فوق‌لیسانسه‌ها" را روی آنتن شبکه سه سیما داشت و در جشنواره فیلم فجر، با "سه کام حبس" سامان سالور روی پرده اکران رفت. نام و تصویر او هم بر روی جلد این نشریه منتسب به سازمان منافقین منتشر شده و در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم این اتفاق را محکوم کرد و گفت: واقعیت این است که من اصلاً اطلاع نداشتم آن خواننده ایرانی مقیم خارج از کشور با گروه منافقین همکاری می‌کردند که قطعا منفورتر از این گروهک هیچ‌وقت در ایران وجود نداشته است. من تجربه شخصی ندارم و چیزهایی که شنیده‌ام، مستندها و آثاری را که مطالعه کرده‌ام و خانواده‌ام به اصولی که پایبندند همیشه می‌دانستم چقدر گروهک کثیف و معاندی‌اند. همواره سعی می‌کنند یارکشی کنند و با این حرکت هم نشان دادند که چطور احمقانه، سوء استفاده می‌کنند. قطعاً می‌دانم که تقریباً 99 درصد همکاران من که پیام تسلیت منتشر کردند صرفاً جهت یادآوری خاطراتی که با این خواننده داشته‌اند این کار را کرده‌اند. وی با اشاره به حذف پیام تسلیت از صفحه مجازی‌اش، تصریح کرد: واقعاً از پیشینه این خواننده خبر نداشتم و وقتی متوجه شدم بلافاصله پیام تسلیت را از صفحه‌ام (پیجم) پاک کردم اما بعد که فهمیدم باعث سوء استفاده آنها (منافقین) شده سعی کردم نظر شخصی و واقعی‌ام را بازگو کنم. برخی هم فکر کردند به من دیکته شده اما اصلاً به این شکل نبود که بخواهد کسی به من دیکته کرده باشد. کسی گفته باشد این‌ها را بنویس هرآنچه که نوشتم از قلب خودم بود؛ تا جائیکه توانستم تفنر و انزجام را نسبت به مریم رجوی و تمام گروهک و کارهای کثیفی که در این سال‌ها کرده‌اند، اعلام کرده‌ام. بازیگر "فوق‌لیسانسه‌ها" با بیان اینکه منِ هنرمند سواد سیاسی ندارم و نباید هیچ اظهارنظر و دخالتی داشته باشم، سیاست سواد خودش را می‌خواهد تأکید کرد: هنرمندها ذاتاً روحیه لطیف و حساسی دارند به لحاظ شغل و پیشینه هنری‌شان و بعضاً احساساتی عمل می‌کنند. همان اتفاقی که برای خود من هم افتاده و در یک لحظه، خیلی احساساتی عمل کردم. اشتباهم این بود که مطالعه نکردم و نمی‌دانستم. قطعاً می‌دانستم و هرکدام از همکاران من هم می‌دانستند این کار را نمی‌کردند. هیچ‌کدام از همکاران من تا جایی که می‌دانم سیاسی نیستند و نقد و اظهارنظری کردند به همان‌جا ختم شده است. منِ هنرمند سواد سیاسی ندارم و نباید هیچ اظهارنظر و دخالتی داشته باشم؛ در واقع سیاست، سواد خودش را می‌خواهد.

وی سازمان منافقین را سازمان تروریستی خائن دانست و افزود: پرواضح است که اینها چقدر کثیف و رذلند و جنایت‌هایشان بر هیچ‌کس پوشیده نیست. من ترسی ندارم از ابراز این واقعیت‌ها! من جزو آن بازیگرانی‌ام که متأسفانه به واسطه حاشیه‌هایی که ناخواسته برایشان بوجود آمده، همواره برخی دوست دارند به این حاشیه‌ها دامن بزنند. واقعاً من فضای مجازی را فضای بیمارگونه‌ای می‌دانم که همه‌چیز مجازی است و قضاوت در فضای مجازی از اساس غلط است. به همین خاطر سوء استفاده می‌کنند و خدا را شکر هنرمندها آمدند و گفتند نیتی نداشتیم و صرفاً همین بوده و هست؛ مگرنه همه می‌‌دانند این سازمان تروریستی و صددرصد خائن است.
انتهای متن/

شنبه, 24 خرداد 1399 ساعت 14:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید