گاف بزرگ مهمان سعودی
دلیل اعلام مرگ سرکرده منافقین توسط ترکی الفیصل چه بود؟

نشست امسال گروهک تروریستی منافقین بر خلاف هر سال که به طور معمول نمایش رسانه‌ای خود را برگزار می‌کرد، با گاف بزرگی از سوی سران این گروهک و ترکی الفیصل روبرو شد که در آینده این سازمان تروریستی تاثیرات عمیقی خواهد داشت.

به گزارش دیده بان، روز گذشته (شنبه 19 تیر ماه) گروهک تروریستی منافقین اقدام به برگزاری همایش سالانه خود در پاریس کرده و مانند هر سال با استفاده از برخی حامیان، اجاره دانشجویان خارجی مقیم فرانسه، تور یک روزه برای شهروندان سایر کشورهای اروپایی و پرداخت پول و یک وعده غذا به بی خانمانهای پاریس، یک برنامه تبلیغاتی به راه انداخت.

سخنرانان این همایش نیز مانند هر سال بازنشستگان نهادهای دولتی و سازمانهای بین المللی بودند که برای یک ساعت سخنرانی مبالغی بین 50 تا 150 هزار دلار دریافت کرده‌اند که از بین آنها می‌توان به ژنرال دیوید فیلیپ، فرمانده آمریکایی حفاظت از کمپ اشرف در زمان حمله نیروهای آمریکایی، فیلیپ کرولی، دستیار سابق وزیر خارجه آمریکا و رامایاد، وزیر پیشین حقوق بشر فرانسه اشاره کرد.

سعید عابدینی، کشیش مسیحی با تابعیت آمریکایی که پیشتر به اتهام تبلیغ علیه نظام و دین مبین اسلام، جاسوسی و ارتباط با دول متخاصم در ایران بازداشت بود و همزمان با روز اجرای برجام آزاد شد از جمله مهمانان دیگر این مراسم بود.

این همایش بر خلاف هر سال در «ویلپنت» برگزار نشده و مسئولان امنیتی فرانسه به دلیل مسابقات یورو 2016 و نگرانی‌های امنیتی، از پذیرش منافقین در این مکان سر باز زده‌ و مکانی دیگر به آنها داده شده است.

اما این بار بر خلاف هر سال که به طور معمول این نمایش رسانه‌ای انجام می‌شد، گاف بزرگی از سوی سران گروهک منافقین داده شد که در آینده این سازمان تروریستی تاثیرات عمیقی خواهد داشت.

ماجرا از این قرار است که سران منافقین هر ساله با دعوت از چهره‌های سرشناس سیاسی غربی، ضمن پرداخت چندین هزار دلار به آنها، متن سخنرانی را نیز در اختیارشان قرار می‌دهند تا این سخنرانان اجاره‌ای آنچه را بگویند که سران سازمان می‌خواهند اما در سخنرانی ترکی الفیصل ظاهراً برگزارکنندگان مراسم فراموش کرده‌ بودند که متن سخنرانی را در اختیار او قرار دهند و ترکی الفیصل در بخشی از سخنرانی‌ خود به بیان آرزوهایش پرداخته و در بخش دیگر اطلاعات خود درباره منافقین و منطقه را تشریح کرده که نتیجه آن طرح خبر مرگ مسعود رجوی از سوی وی بوده است.

هر چند یکی از اعضای گروهک منافقین تلاش کرد تا ماجرا را به نوعی جمع کند و بلافاصله پس از سخنرانی فیصل پشت تریبون رفته و مرگ سرکرده را تکذیب کرد و آن را اشتباه لفظی خواند اما این گاف بزرگ اطلاعاتی تاثیر خود را در سطوح مختلف داخلی منافقین و همچنین آینده سازمان تروریستی خواهد داشت.

منبع:تسنیم
انتهای متن/

یکشنبه, 20 تیر 1395 ساعت 10:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید