ضرورت پیام‌رسانی به نسل فعلی؛
جمعیتی برای انتقال تجربیات ایثار و مقاومت

مدیرعامل جمعیت خدمت‌گزاران ایثار و مقاومت؛ ما باید انتقال‌دهنده و پیام‌رسان آن دوران به نسل فعلی باشیم.

غلامرضا جوکار، مدیرعامل جمعیت خدمت‌گزاران ایثار و مقاومت در گفتگو با دیده بان مطرح کرد:

مجموعه ما در حوزه‌ی ایثار و مقاومت در حال فعالیت است. حوزه فعالیت ما شامل همه خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان می‌شود.

 در بخش ترور ما فعالیت‌های مربوط به شهدای ترور را در دستور کارداریم. در بحث ترورها با توجه به اینکه انقلاب ما در سال 57 به پیروزی رسید، تا به امروز ما نسل‌های مختلفی داشته‌ایم و هرکدام از نسل‌ها حوادثی را تجربه نموده‌اند. این حوادث با توجه به نسلی که در دهه 60 بوده‌اند اتفاقات بیشتری را در حوزه ترور را بیشتر دیده و تجربه کرده‌اند.

 در همین دوران بود که منافقین دست به جنایت‌های فراوانی با سلاح سرد و گرم نسبت به هم‌وطنان خود داشته و به‌عنوان نمادی از وطن‌فروشی، نفاق و جنایت‌کاری تبدیل‌شده‌اند و با سخت‌تر شدن شرایط برای آن‌ها این گروهک تروریستی دست به ترورهای کور زدند.

 ما باید انتقال‌دهنده و پیام‌رسان آن دوران به نسل فعلی باشیم. این موضوع خیلی مهمی برای نسل جدید است. درحالی‌که نسل امروز در جریان خیلی وقایع گذشته نبوده و نیست و ما وظیفه‌داریم به هر طریق ممکن آن‌ها را با این مقوله آشنا کنیم و تجربیات خود را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

 از طرفی نباید چهره و خاطرات نسل جدید را تلخ کنیم ولی نباید هم غافل باشیم از خاطرات نسل‌های گذشته، قطعاً اگر ما در این نقل‌قول‌ها و رساندن تجربیات به نسل جدید موفق باشیم می‌توانیم از بروز موارد و حوادثی مشابه جلوگیری‌های لازم را با همین اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی‌ها در جامعه انجام دهیم.

 نسل جدید نیازمند مکتبی در فضای مجازی و رسانه‌ای به‌صورت فعال و پویا است تا به‌صورت بروز شده‌ای بتواند موج حملات مختلف از سوی معاندان را شناسایی و در برابر آن‌ها موضع‌گیری نماید.
انتهای متن/

چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 14:33

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید