وطن فروشان از همه جا رانده

مشاور سابق بایدن پیشنهاد داد که گروهک تروریستی منافقین از آلبانی اخراج شود

 به گزارش دیده بان، «دانیال بنعیم» کارشناس،استاد دانشگاه و مشاور سابق«جو بایدن»در امور منطقه ی غرب آسیا و شمال آفریقا پیشنهاد داد که گروهک تروریستی منافقین از آلبانی اخراج و به اتیوپی یا در طول سواحل دریای سرخ منتقل شوند.

بنعیم در گفتگو با مجله آمریکایی «ژاکوپین» با اشاره به اینکه خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای، بی اعتمادی ایران از آمریکا را به شدت افزایش داد، گفت که اگر بایدن می خواهد به مذاکرات با ایران بازگردد، باید امتیازهایی را بدهد اما ساختار فشار و تحریم را حفظ کند.

او گفت: من و دوستانم معتقدیم که یکی از این راهکارها کاهش حمایت از گروه تروریستی مجاهدین خلق در آلبانی و انتقال آنان به اتیوپی یا کناره دریای سرخ مانند اریتره است که می تواند برای تهران جذاب باشد.

بنعیم یکی از اعضای ارشد در مرکز پیشرفت آمریکایی، محقق و پژوهشگر سیاست های آمریکا در خاورمیانه و مدرس مدعو دانشگاه نیویورک است.

او می گوید: مقامات آلبانی در نشست های دوجانبه شان، نگرانی خود را در قبال فعالیت های غیر قانونی این گروه در تجارت انسان یا مواد مخدر و اسلحه ابراز داشتند.

مشاور سابق بایدن به این موضوع اشاره کرد که استقرار تروریستهای مجاهدین خلق در آلبانی و در طول مرزهای اروپا اصلا ضروری نیست، و ممکن است اسکان آنان در اتیوپی یا در طول سواحل دریای سرخ بررسی شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

سه شنبه, 18 آذر 1399 ساعت 09:54

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید