مزدوران تمام عیار صدام

منافقین با دستگاه‌های جاسوسی عراق در بازجویی و شکنجه اسرای ایرانی همکاری داشته اند

به گزارش دیده بان منافقین در طول هشت سال جنگ تحمیلی از هیچ خیانتی به ملت ایران فروگذار نکردند. یکی از عمده‌ترین خدمات این مزدوران به رژیم بعث عراق و خیانت به رزمندگان اسلام در دوران هشت‌ساله جنگ تحمیلی، همراهی با دستگاه‌های جاسوسی عراق در بازجویی و شکنجه اسرای ایرانی در بند عراق بوده است. منافقین با اختیار کاملی که از جانب نیروهای عراقی داشتند، با اعمال فشار بر اسرای ایرانی علاوه بر کسب اخبار و اطلاعات، در مواردی نادر آن‌ها را فریب داده و با وعده آزادی و بازگشت به ایران، جذب خود می‌کردند. این موضوع علاوه بر خاطرات اسرای ایرانی، در نوشته‌ها و اعترافات اعضای سابق و بریده این گروهک نمایان است.

بازجویی از اسرای ایرانی یکی دیگر از روش‌های دستیابی به اطلاعات توسط منافقین بود. به‌اسارت‌در آمدن افراد نظامی در هر جنگی امری معمولی است اما اسناد و فیلم‌های به‌جامانده از رژیم صدام حکایات دیگری از وقایع پشت پرده در جنگ تحمیلی دارد. تشکیلات منافقین با همدستی با رژیم بعثی عراق توطئه ناجوانمردانه‌ای را علیه اسیران ایرانی طراحی می‌کند. عراقی‌ها به دور از چشمان صلیب سرخ عده‌ای از اسرای ایرانی را در اختیار منافقین قرار دادند.

بنا به نوشته علی اكبر راستگو كه در گذشته از اعضای عالی‌رتبه این گروهک بوده، در کتاب «مجاهدین خلق در آیینه تاریخ»: یكی دیگر از اقدامات نیروهای سازمان كسب اطلاعات از نیروهای ایرانی بود كه به اسارت در می‌آمدند. نیروهای سازمان به‌دلیل به‌دست‌آوردن اطلاعات اولیه از طریق شنود بیسیم نیروهای خودی و اشراف نسبی به اطلاعات نظامی مناطق جنگی و نیز تسلط به زبان فارسی در تخلیه اطلاعاتی اسرا بهتر از نیروهای عراقی عمل می‌كردند. آن‌ها با شكنجه‌ اسرا، اخبار و اطلاعاتشان را تا حد امكان تخلیه و به سرویس اطلاعاتی ارتش عراق منتقل می‌کردند.

اظهارات هولناک سرکردگان این گروهک، به همراه رفتارهای خشن و شکنجه‌های مافوق طاقت بشری که در رابطه با برخی از زندانیان و اسرای مقاوم ایرانی انجام می‌دادند، گوشه‌هایی از ماجرای غم‌انگیز عداوت آن‌ها با هم‌میهنانشان است. اسرای ایرانی، نه فقط رنج آزارهای بعثیان را متحمل می‌شدند، بلکه آزار فزون‌تر و پیچیده‌تر هم‌زبانان خود یعنی منافقین را نیز می‌باید تحمل می‌کردند.

از دیگر نتایج همکاری مجاهدین در خرابکاری در پشت جبهه و یکی دیگر از امتیازاتی که عراق به نیروهای ستون پنجم داد، اجازه عملیات نفوذی و آوردن اسیر و نگهداری و بازجویی آنان بود. بنا بر این طرح، اسرا توسط منافقین نگهداری می‌شدند و هدف اصلی آن، تخلیه اطلاعاتی آن‌ها در مورد یگان‌های نظامی ایران بود.

 

 

 

 

منبع:مشرق
انتهای متن/

شنبه, 05 مهر 1399 ساعت 11:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید