عضو کمسیون امنیت ملی در گفتگو با دیده بان
دولت عراق باید تکلیف منافقین را مشخص کند

منافقین امروز هم برای سرویس‌های جاسوسی کشورهای مختلف فعالیت می‌کنند و به ای گروهک‌های تروریستی‌ای که در عراق هستند اطلاعاتی را می‌دهند، وجود این‌ها در عراق مضر خواهد بود.

در پی حضور حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت مجلس عراق در رأس هیأتی پارلمانی در تهران ضروری دیدیم که از دغدغه های نمایندگان مجلس در پیگیری وضعیت گروهک تروریستیم منافقین در عراق باخبر شویم.

آقای محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی با دیده بان در پی حضور هیئت پالمانی عراقی در تهران اذعان کرد: ما یک دیپلماسی رسمی و یک دیپلماسی پارلمانی داریم و دیپلماسی پارلمانی از به‌صورت فعال باشد می‌توان در روابط بین دو کشور مؤثر واقع شود.

وی افزود: از طریق پارلمان‌های دو کشور می‌توان بعضی مسائل را در کمیسیون‌های تخصصی بررسی کرد و شاید برخی امورات بهتر بین دو کشور حل گردد.ما با کشور عراق بحثی در خصوص گروهک منافقین داریم، ما می‌دانیم که منافقین بر کشور عراق تحمیل شدند و امروز هم‌فشارهایی بر دولت عراق وجود دارد که برخوردی با آن‌ها نکند و به‌هرحال این افراد هم‌دستشان به خون مردم ایران و هم عراق آلوده است و این قابل‌قبول نیست برای مردم ما که در کشور همسایه عده‌ای که تروریست هستند و این‌ها یک‌زمانی مشکلاتی جدی برای ما ایجاد کردند و در مشکلات مردم عراق هم حضور داشتند همچنان آزاد باشند.

جوکار گفت:دولت عراق باید تکلیف منافقین را مشخص کند و کمیسیون امنیت ملی پارلمان این کشور هم پیگیری جدی‌ای را دراینخصوص صورت دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که تعلل در مشخص کردن وضعیت منافقین چه تبعاتی را برای مردم این کشور می‌تواند داشته باشد گفت: منافقین در راستای اهدافشان دست به هر کاری می‌زنند، در زمان جنگ جاسوس صدام بودند و امروز هم برای سرویس‌های جاسوسی کشورهای مختلف فعالیت می‌کنند و به گروهک‌های تروریستی‌ای که در عراق هستند اطلاعاتی را می‌دهند، وجود این‌ها در عراق مضر خواهد بود.
انتهای متن/

شنبه, 03 مرداد 1394 ساعت 16:25

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید