سوئد؛پایگاه گروهک های تروریستی

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه: سوئد به پایگاهی برای میزبانی و حمایت از گروهک‌های تروریستی تبدیل شده است

به گزارش دیده بان، «کاظم غریب آبادی»،معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، روز پنجشنبه سی ام تیرماه، با انتقاد از رفتارهای متناقض و دوگانه برخی کشورهای اروپایی گفت: نمی‌توانید شهروندان ایرانی را بطور بی گناه دستگیر و محاکمه کنید، پناهگاه خوبی برای گروهک‌های تروریستی باشید و پول ایران را نگه دارید و انتقال آن را منوط به آزادی مجرمین و محکومین در ایران کنید، اما ایران را متهم به گروگان گیری کنید.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ادامه داد: ایران در قبال اقدام غیرقانونی سوئد در محاکمه حمید نوری و صدور حکم حبس ابد او و حمایت آشکار این کشور از گروهک‌های تروریستی، دست روی دست نخواهد گذاشت و گزینه‌های مختلفی در اختیار دارد.

غریب آبادی با اشاره به اینکه زمان برای اصلاح رفتار سوئد رو به پایان است، گفت: سوئد چگونه می‌تواند ادعا کند که در چارچوب روابط و احترام متقابل عمل می‌کند، در حالی که به پایگاهی برای میزبانی، حمایت و هدایت گروهک‌های مختلف تروریستی و جدایی طلب علیه ایران تبدیل شده است. گروهک حرکه النضال که سرکرده آن در ایران به اتهامات مختلف تحت محاکمه است و یا احمدرضا جلالی که اقدامات وی موجب شهادت برخی دانشمندان هسته ای ایران شد و با سرویس موساد، تحت پشتیبانی سوئد، همکاری می کرد، در کدام کشور ساکن بودند و تابعیت دوم کدام کشور را گرفتند؟

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: برخی کشورهای اروپایی همچنین مأمنی برای مجرمان فراری که اموال مردم و دولت را ربوده اند، تبدیل شده اند و از بازگرداندن آنها به ایران خودداری و بلکه مقاومت می‌کنند. از سوی دیگر، از اتباع خودشان و معدودی افراد دارای تابعیت مضاعف برای ضربه زدن به امنیت ملی ایران استفاده می کنند و بعد از اینکه گرفتار عدالت می شوند، ایران را متهم به گروگان گیری می کنند.

وی گفت: آیا این کشورهای اروپایی آماده اند آمار واقعی ایرانیان زندانی در کشورهای خود و آمار زندانیان اتباع خود در ایران را منتشر کنند تا به راستی و از روی آمار مشخص شود که گروگان گیر واقعی کیست!؟

به گزارش دیده بان،«حمید نوری» از آبان‌ سال ۹۸ به صورت غیرقانونی توسط پلیس سوئد دستگیر و بنا بر اتهامات واهی محاکمه شد.

دادگاه محلی استکهلم با صدور حکمی به تأسی از اتهامات گروهک تروریستی منافقین، وی را به حبس ابد محکوم کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

شنبه, 01 مرداد 1401 ساعت 10:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید