در پی حضور هیئت پارلمانی عراق در ایران
فرصت مناسب برای تعیین وضعیت منافقین در عراق

یکی از گزینه های مهم مطرح در جلسات مشترک با مسئولین عراقی می تواند تلاش برای تحویل اعضای این گروهک به ایران باشد و این مسئله می تواند دو بعد را در بر داشته باشد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان،َحاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت مجلس عراق در رأس هیأتی پارلمانی روز یکشنبه (4 مرداد) به دعوت علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس به تهران سفر می‌کند.

حاکم الزاملی در این سفر سه روزه قرار است که ضمن دیدار با علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با برخی از مسئولان کشورمان دیدار و درباره مسائل دو جانبه، پارلمانی و تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو خواهد کرد.

طی ماه های اخیر اخبار مختلفی از نقش آفرینی منافقین در تحولات درونی عراق،از جمله پیوستن اعضای این گروهک به تروریست های تکفیری داعش به گوش رسید و حضور این شخصیت عراقی می تواند فرصتی برای رابزنی در حوزه تعیین تکلیف وضعیت منافقین و انتقال دغدغه خانواده شهدای ترور به مسئولین عراقی باشد.

یکی از گزینه های مهم مطرح در جلسات مشترک با مسئولین عراقی می تواند تلاش برای تحویل اعضای این گروهک به ایران باشد و این مسئله می تواند دو بعد را در بر داشته باشد،ابتدا اینکه افرادی که به زور و ضرب اجبار در سازمان حضور دارند از بند منافقین رها می شوند و از سوی دیگر افرادی که پرونده هایی همچون جنایت و ترور را صورت داده اند به سزای اعمالشان می رسند.

مسئولین ذی ربط باید ضمن در نظر گرفتن چنین مواردی زمنیه های اقدامات مد نظر را فراهم نمایند.

 
انتهای متن/

جمعه, 02 مرداد 1394 ساعت 19:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید