اسناد تاریخی منتشر نشده
ارتکاب جنایت برای ارتقای رده سازمانی!

 بهتازگی در گوشه و کنار بازهم ترورهایی با هدف‌های ثابت و غیرمسلح انجام می‌پذیرد و در برخی از این ترورها از شیوه‌های سابق مثل پوشیدن لباس سیاه و کمیته استفاده می‌گردد جملگی نشانگر ضعف تشکیلاتی و عدم انسجام منافقین در این‌گونه اقدامات است.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان،بازخوانی اسناد تاریخی در سالهای که پیش روی داریم می تواند اقدام جالبی در مواجه با تحریف ساختاری تاریخ ایران، که توسط شبکه های ماهواره ای و گروه های معارض بصورت جدی پیگیری می شود،باشد.

نشریه رویدادها و تحلیل که از ماه های آغازین انقلاب اسلامی تواست برخی فعالان و روزنامه نگاران عرصه رسانه ای آن ایام بصورت مستمر منتشر می گردید،از جمله اسنادی تاریخی است که علاوه بر اینکه تاکنون هیچ یک از نهادها و رسانه های داخلی اقدامی در جهت انتشار محتوای آن نکرده اند،مطالب ناب و تحلیل های دقیقی از روزهای سخت انقلاب در مواجهه با گروهک ها و جریان های سیاسی دارد.

متن زیر به بخشی از تحلیل این نشریه از اهداف اقدامات تروریستیمنافقین در سال ۱۳۶۳ اشاره دارد که توجه مخاطبین را به آن جلب می کنیم:

به‌طور قطع اگر چنانچه برای منافقین در آن فاصله (فاصله زمانی رکود اعمال تروریستی) این‌گونه اعمال میسر بوده بدون شک همچنان این خط ادامه می‌یافت.

با توجه به رکود اقدامات تروریستی منافقین در ماه‌های گذشته قویاً می‌توان گفت گذشت زمان و از بین رفتن انگیزه‌های موقت و احساسی در هواداران این گروه و از سوی دیگر پیگیری و قوی عمل کردن ارگان‌های مسئول درزمینه‌ی امنیت داخلی دو موضوع مهم و عامل تعطیلی اقدامات نظامی و تروریستی منافقین بوده است.

به‌طور قطع اگر چنانچه برای منافقین در آن فاصله (فاصله زمانی رکود اعمال تروریستی) این‌گونه اعمال میسر بوده بدون شک همچنان این خط ادامه می‌یافت و همزمان اخبار آن توسط نشریهٔ منافقین و سایر رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه به مانور تبلیغاتی گذاشته می‌شد.

بنابراین علل اساسی در این رکود نداشتن توان مقابله و انسجام تشکیلاتی از یکسو و پیوستگی عملیاتی و عملکرد خوب نهادهای اطلاعاتی از سوی دیگر می‌باشد.

اما اینکه به‌تازگی در گوشه و کنار بازهم ترورهایی با هدف‌های ثابت و غیرمسلح انجام می‌پذیرد و در برخی از این ترورها از شیوه‌های سابق مثل پوشیدن لباس سیاه و کمیته استفاده می‌گردد جملگی نشانگر ضعف تشکیلاتی و عدم انسجام منافقین در این‌گونه اقدامات است. از این گذشته این ترورها هدف‌های دیگری را نیز تعقیب می‌نماید که عمدتاً عبارت‌اند از:

1- اعلام حضور تشکیلاتی در داخل برای انگیزه دادن به هواداران و جلوگیری از مسئله‌دار شدن بیشتر آن‌ها.

2- انجام تبلیغات بر روی عملیات تروریستی در خارج از کشور و طعنه زدن و ریشخند گرفتن سایر گروه‌های ضدانقلاب مبنی بر اینکه گروهی که هنوز هم می‌تواند در داخل اقداماتی صورت دهد منافقین هستند.

3- ارتقاء هواداران به رده‌های بالاتر تشکیلاتی و به تعبیر دیگر رتبه دادن به هوادارن جنایت‌پیشه بر اساس جنایت‌های مرتکب شده‌شان.

4- ایجاد رعب و ترس در میان مردم (که البته این هم یکی از تصورات باطل منافقین است چنانچه در هر یک از ترورهای سابق دیده می‌شد توده‌های مردم ضمن محکوم کردن این‌گونه اعمال خواستار مجازات سخت منافقین می‌شدند.)

رویدادها و تحلیل‌ها – شماره 2 – آذر 63 – ص 26
انتهای متن/

یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 10:19

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید