محکومیت زن آلمانی عضو داعش+فیلم

 زن سی ساله آلمانی و یکی از اعضای پیشین گروه داعش به جرم تشنه و گرسنه نگاه داشتن یک دختر بچه ایزدی به ۱۰ سال حبس محکوم شد

به گزارش دیده بان، «جنیفر ونیش»، زن ۳۰ ساله آلمانی و یکی از اعضای پیشین گروه تروریستی داعش به جرم تشنه و گرسنه نگاه داشتن یک دختر بچه ایزدی به ۱۰ سال حبس محکوم شد. این دختر ایزدی بدلیل تشنگی و گرسنگی جان خود را از دست داد.

یک دادگاه کیفری در شهر مونیخ صبح دوشنبه ۲۵ اکتبر این حکم را صادر کرد.

دادستان‌های آلمانی در کیفرخواست گفته بودند که این زن آلمانی به همراه شوهرش که هردو عضو گروه تروریستی داعش بودند؛ این نوجوان ایزدی را در سال ۲۰۱۵ به عنوان «برده» در شهر موصل خریداری کرده اند. شهر موصل عراق در آن سال در کنترل کامل گروه دولت اسلامی موسوم به داعش قرارداشت.

دادستان اصلی این پرونده خانم ونیش را متهم کرده بود که پس از بیماری دختر نوجوان ایزدی، این زن آلمانی او را در بیرون خانه غل و زنجیر کرده و بیرحمانه اجازه داده تا او در گرمای سوزان از تشنگی جان بدهد.»

دادستان‌های پرونده می‌گویند «طا‌ها الجمالی»، شوهر و عضو گروه داعش، اجازه تام و تمام شکنجه این دختر ایزدی را در اختیار همسرش گذاشته است. طا‌ها الجمالی نیز بطور جداگانه در شهر فرانکفورت روند دادگاهی شدن را به جرم عضویت در داعش و شرکت در جنایت جنگی طی می‌کند.

پیش از این جنیفر ونیش، به جرم «جنایت جنگی علیه ایزدی ها» محکوم به حبس ابد شده بود.

 

 

 

 

 

 

 

رسانه
انتهای متن/

سه شنبه, 04 آبان 1400 ساعت 12:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید