حمله تروریستی به کلانتری زاهدان+فیلم

چند فرد مسلح به کلانتری ۱۶ زاهدان در جنوب مصلای اهل‌سنت حمله کردند که این درگیری پس از چند ساعت تبادل آتش، با شهادت ۲ مأمور پلیس و هلاکت تروریست‌ها به پایان رسید

به گزارش دیده بان، صبح روز گذشته(شنبه) تعدادی افراد مسلح به کلانتری 16 واقع در جنوب مصلای اهل‌سنت زاهدان حمله کردند.

برخی منابع از تلاش مهاجمان برای ورود به کلانتری از طریق انفجارهای انتحاری خبر دادند. هرچند معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان، صدای انفجارهای شنیده‌شده را ناشی از انفجار نارنجک دانست نه انفجار انتحاری.

علی کیخا یکی از نیروهای پلیس، در این درگیر به شهادت رسیده است.

مهاجمان تروریست در ورود به کلانتری و تصرف آن ناموفق بودند و از روی یکی از برجک‌های کلانتری (تصویر زیر) به‌سمت عوامل پلیس تیراندازی می‌کردند.

 

1402041710303825027911294

 

همزمان نیروهای پلیس از داخل و نیروهای امنیتی از خارج کلانتری، مهاجمان را در محاصره قرار داده‌اند و تبادل آتش شروع شد.

در نهایت با هلاکت تمام 4 تروریست، عملاً درگیری به پایان رسید.

سردار جلیلیان در تشریح جزئیات‌ درگیری در کلانتری 16 زاهدان اظهار داشت: اوایل صبح شنبه تعداد 4 تروریست مسلح در پوشش ارباب رجوع قصد ورود به محوطه اصلی کلانتری را داشتند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با هوشیاری سرباز وظیفه نگهبان درب اصلی مقر انتظامی، تروریست‌ها در اقدام اولیه خود جهت ورود به محوطه اصلی کلانتری ناکام مانده و در همان لحظات ابتدایی درگیری با ماموران انتظامی یک نفر از تروریست‌ها به هلاکت می‌رسد.

وی گفت: با حضور مقتدرانه ماموران پلیس مستقر در مقر انتظامی و پس از ناکامی تروریست‌ها در ورود به محوطه اصلی کلانتری، مهاجمین مسلح وارد برجک نگهبانی کلانتری شده و اقدام به تیراندازی کورکورانه به اطراف و درگیری مسلحانه با نیروهای امنیتی و انتظامی می‌کنند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: با آتش پرحجم ماموران پلیس، در این درگیری هر 4 تروریست تا دندان مسلح در صحنه به هلاکت می رسند و از آنها 4 قبضه سلاح جنگی، 7 عدد نارنجک و چند جلیقه انتحاری کشف شده است.

سردار جلیلیان از شهادت دو نیروی جان بر کف انتظامی، سرباز وظیفه مبین رشیدی و استواریکم کادر علیرضا کیخا در این حمله تروریستی خبر داد.

 

 

 

 

 

گروهک تروریستی «جیش الظلم» با انتشار بیانیه‌ای مسؤولیت حمله تروریستی به کلانتری 16 زاهدان را بر عهده گرفت.

در این حادثه یک نفر از عوامل کلانتری به نام ستوان علی کیخا و یک سرباز وظیفه به نام مبین رشیدی به شهادت رسیدند. یک نفر از نیروهای پلیس و دو نفر از مردم نیز در این حادثه زخمی شدند.

با عملکرد به موقع مدافعان امنیت، اهداف تروریست‌ها در تسخیر کلانتری و انبار مهمات و همچنین وارد کردن تلفات قابل توجه ناکام ماند.

امنیت اطراف کلانتری به حالت عادی برگشته و کلانتری ۱۶ «کوی شهدا» در حال حاضر مشغول خدمات‌رسانی است.

این کلانتری در نزدیکی مسجد مکی زاهدان قرار دارد.

 

SIi1CeFl7r

شهدای حمله تروریستی به کلانتری 16 زاهدان

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

یکشنبه, 18 تیر 1402 ساعت 11:17

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید