کُردهای سوریه 10 روستا را در اطراف رقه پس گرفتند
مقاومت؛ بیخ گوش پایتخت تکفیری ها

گروه «نیروهای دموکراتیک سوریه» در راستای عملیات خود به سوی شهر رقه توانست 10 روستا را که در حومه چندین ارتفاع راهبردی قرار دارد آزاد کند و شماری از تروریستهای داعش را از پای درآورد.

به گزارش دیده بان، گروه «نیروهای دموکراتیک سوریه» که بیشتر عناصر آن کُرد هستند در ادامه عملیات پاکسازی شهر رقه چند روستای دیگر از جمله «مروانیة، جبل کراجة، الحمیره صغیر و الحمیره کبیر، قرودانه و درانیه» را از داعش پس گرفتند.
نیروهای دموکراتیک کرد همچنین توانستند روستاهای «جب الکرادی صغیر و جب الکرادی کبیر، بئر مروان و جابر» را از وجود تروریستها پاکسازی کنند.
روستاهای راهبردی جب الکرادی صغیر و کبیر در حومه چندین ارتفاع راهبردی قرار دارد و همین موضوع باعث شده از اهمیت بالایی برخوردار باشند.
نیروهای دموکراتیک همچنین تعدادی از مزارع را در حومه این روستاها آزاد کردند و در جریان این درگیریها 30 تن از تروریستهای داعش کشته و زخمی شدند.
عملیات نیروهای دموکراتیک در مرحله دوم از محورهای«کردوشان و القادریة» آغاز می شود.
تروریستهای داعش همچنین پس از حملات سنگین نیروهای کُرد از روستاها ی کردوشان، «باشتولکا، تولکابدلیکا، رانهباس، سیکول» و القادریة و تعدادی مزرعه عقب نشینی کردند.
همزمان با نزدیک شدن نیروهای کرد به شهر الرقه، عناصر داعش استحاکامات جدیدی را در اطراف این شهر ایجاد کرده و از خروج ساکنان از شهر جلوگیری می کنند.
در حال حاضر درگیریها در نزدیکی روستای «المیاح» در شمال غرب استان بین نیروهای کرد و داعش در جریان است.
نیروهای دموکراتیک در مرحله نخست عملیات پاکسازی الرقه پایتخت خود خوانده داعش- موفق شدند حدود 60 روستا و مزرعه را به مساحت 700 کیلومتر مربع به طور کامل آزاد کنند.
در سه روز گذشته نیروهای دموکرات 25 کیلومتر مربع را در حومه غربی استان الرقه پاکسازی کرده و تجهیزات فراوانی را به غنیمت گرفتند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 24 آذر 1395 ساعت 11:13

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید