پشتیبانی توپخانه ای از داعش
هراس ترکیه از شکست داعش توسط کردها!

کارشناس سیاسی می‌گوید مقامات ترکیه از پیروزی‌های اخیر کردهای سوریه در نزدیکی مرزهای خود هراسان هستند.

به گزارش دیده بان، ریچارد بکر کارشناس سیاسی در سان فرانسیسکو ضمن تقدیر از پیروزی‌های اخیر مبارزان کرد علیه گروه تکفیری تروریستی داعش نزدیک مرزهای ترکیه، گفت آنکارا به عنوان «بزرگترین ظالم در حق کردها» از پیروزی‌های اخیر مبارزان کرد و ظهور رقیبی در «منطقه نیمه خودمختار کردستان» نزدیک مرزهای خود در سوریه بیمناک است.

بکر همچنین با اشاره به عضویت ترکیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت این ائتلاف نظامی غربی باید موضع خود را در قبال حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه به مناطق شمالی سوریه به صورت شفاف بیان کند.

وی همچنین درخواست واشنگتن از ترکیه برای توقف حملات توپخانه‌ای به مواضع کردها در شمال سوریه را در تناقض با سیاست‌های امریکا به عنوان یکی از کشورهای عضو ناتو عنوان کرد و گفت ترکیه به عنوان «پایگاهی برای اقدامات نظامی امریکا» در منطقه به شمار می‌‍آید.

گفتنی است، ترکیه در روزهای اخیر با حملات توپخانه‌ای مواضع مبارزان کرد در شمال سوریه را هدف قرار داده‌ است.

بکر در بخش دیگری از گفتگو، تفاوت در ماهیت گروه‌های معارض در سوریه را رد کرد و گفت: «مداخله خارجی» تحت رهبری امریکا و متحدانش به ویژه عربستان سعودی و ترکیه، تنها بر ناآرامی‌ها و درگیری‌های نظامی در سوریه دامن می‌زند.

اظهارات این کارشناس سیاسی در حالی مطرح شد که اخیرا برخی گزارش‌ها از احتمال مداخله نظامی ترکیه و عربستان سعودی در سوریه خبر می‌دهند و حتی مقامات ریاض و آنکارا اعزام چندین فروند جنگنده به پایگاه نظامی اینجرلیک در جنوب ترکیه را تایید کردند.
انتهای متن/

سه شنبه, 27 بهمن 1394 ساعت 15:07

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید