وحشت تکفیر در قلب حامیان داعش
آمار یوروپول از تعداد داعشی های حاضر در اروپا

پلیس اتحادیه اروپا (یوروپُل) می‌گوید بیش از 5 هزار نفر از اعضای آموزش دیده گروه تروریستی داعش در اروپا هستند.

به گزارش دیده بان، راب وینرایت رئیس یوروپُل روز جمعه گفت بین 3 تا 5 هزار تروریست داعش پس از تکمیل آموزش‌هایشان در خاورمیانه، به اروپا بازگشته‌‎اند.

وینرایت به روزنامه «نای اسنابروکر زایتونگ» آلمان گفت: «اروپا هم اکنون با شدیدترین تهدیدهای تروریستی در بیش از 10 سال اخیر مواجه است.»

وی همچنین گفت داعش یا دیگر گروه‌های تروریستی ممکن است حمله‌ای تروریستی «با هدف کشتار تعداد زیادی از جمعیت غیرنظامی» در اروپا انجام دهند.

رئیس یوروپُل همچنین درباره افزایش تعداد تروریست‌ها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا هشدار داد و گفت آنها کشورهای اروپایی را با «چالش‌های کاملا جدیدی» روبرو خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش انتشار برخی گزارش‌ها درباره سوء استفاده تروریست‌ها از بحران پناهجویان برای نفوذ به کشورهای اروپایی را اغراق آمیز خواند و گفت: «هیچ مدرک مستدلی وجود ندارد که نشان دهد تروریست‌ها به صورت نظام‌مند از جریان پناهجویان برای نفوذ به اروپا استفاده می‌کنند.»

در سال‌های اخیر هزاران شهروند اروپایی برای پیوستن به گروه‌های تروریستی عازم منطقه خاورمیانه شده‌اند که شمار زیادی از آنان پس از حضور چند ماهه در منطقه، به کشورهای خود بازگشته‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 01 اسفند 1394 ساعت 10:38

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید