نگرانی آمریکا از پایگاه "احتمالی" روسیه!
خیز روسیه برای ایجاد پایگاه نظامی در شمال شرق سوریه

دو مقام نظامی آمریکایی از رصد تحرکات روسیه در شمال شرقی سوریه و "احتمال" تلاش روس‌ها برای ایجاد یک پایگاه نظامی در این منطقه ابراز نگرانی کردند.

به گزارش دیده بان، یک مقام نظامی آمریکا به شبکه سی.ان.ان گفت: شمار محدودی از نظامیان روس در فرودگاه منطقه قامشلی که در کنترل دولت سوریه است، تحرکاتی دارند و ما نیت آنان را دقیقا نمی دانیم، اما فعالیتهای آنان را با دقت زیر نظر داریم.
یک مقام آمریکایی دیگر نیز در این باره به شبکه فاکس نیوز گفت: این تحرکات که ابتدا در شبکه خبری فاکس منعکس شد، موجب کنجکاوی است. این پایگاه نزدیک مناطق تحت تسلط نیروهای کرد در شمال شرق سوریه است و از پایگاه روسیه در منطقه لاذقیه در غرب سوریه فاصله زیاد دارد.
شبکه سی.ان.ان با درج این خبر، مدعی شد که چنین اقدامی با توجه به روابط بحرانی مسکو و آنکارا ناشی از اقدام اخیر ترکیه در هدف قرار دادن جنگنده روسی؛ موجب پیچیدگی بیشتر روابط دو کشور خواهد شد.
نگرانی آمریکایی‌ها از پایگاه "احتمالی" روسیه در نزدیکی مرز ترکیه در شرایطی ابراز می شود که آمریکا، بیش از 45 پایگاه نظامی در خاورمیانه؛ و ده ها پایگاه نظامی در کشورهای مهم اروپایی و آفریقایی دارد.

سی.ان.ان همچنین در اقدامی تحریک آمیز، با انتشار تصویری به مقایسه شمار نظامیان و تجهیزات و امکانات نظامی روسیه و ترکیه، آورده است: در جدال نظامی "خرس روسی" و "گرگ ترک"، کدام دست برتر دارد؟
انتهای متن/

شنبه, 03 بهمن 1394 ساعت 09:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید