منابع امنیتی خبردادند
زمزمه های پیوستن پاکستان به ائتلاف ضد داعش

یک مقام ارشد امنیتی پاکستان گفت که اسلام آباد تصمیم خود درخصوص پیوستن احتمالی به ائتلاف جدید ضدداعش را اعلام خواهد کرد.

به گزارش دیده بان، پایگاه خبری روزنامه انگلیسی زبان داون پاکستان امروز شنبه به نقل از یک مقام ارشد امنیتی این کشور (بدون ذکر نام) گزارش داد: آمریکایی ها موضوع تشکیل ائتلاف جدید ضدداعش را با دولت پاکستان مطرح کرده و تا روزهای آینده ضمن اعلام رسمی تشکیل این ائتلاف از سوی کاخ سفید، اسلام آبادنیز نظر خود را اعلام خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه، واشنگتن اخیرا در عالی ترین سطوح، دولت اسلام آباد را درباره تشکیل ائتلاف نظامی جدید علیه گروه تروریستی-تکفیری داعش مطلع کرده و درخصوص نحوه عملکرد آن اعتماد پاکستان را جلب کرده است.

این منبع آگاه افزود که تشکیل ائتلاف جدید ضدداعش با عنوان 'ساحل به جنوب آسیا' به زودی از سوی کاخ سفید اعلام می شود و متعاقب آن دولت پاکستان نیز پس از رایزنی با همه ذی نفعان داخلی خود تصمیم احتمالی برای پیوستن به این ائتلاف آمریکایی را اعلام می کند.

پایگاه خبری داون پاکستان به نقل از مقام آگاه امنیتی این کشور افزود که تروریست های داعش در افغانستان حضور و همکاری نزدیکی با دیگر گروه های شبه نظامی دارند و اگر به این موضوع رسیدگی نشود این عناصر می توانند تهدیدی جدی برای امنیت پاکستان تلقی شوند.

انتظار می رود پس از اعلام رسمی تشکیل ائتلاف جدید ضدداعش از سوی آمریکا جزییات بیشتری درباره پیوستن به این اتحاد نظامی به صورت نشستی میان مقام های عالی رتبه نظامی پاکستان و آمریکا منتشر شود.

اسلام آباد تا بهمن سال گذشته درباره حضور تروریست های داعش و گروه های شبه نظامی ائتلافی با این گروه تکفیری در این کشور اظهار نظری نمی کرد تا اینکه سرانجام وزارت خارجه پاکستان سکوت خود را درباره فعالیت های داعش در داخل این کشور شکست و اعلام کرد که داعش تهدیدی جدی برای کشور محسوب می شود.

رسانه های پاکستان نیز ماه های گذشته از دیوارنویسی، نصب پوستر و توزیع جزوه های تبلیغاتی گروه تروریستی داعش در شهرهای مولتان، لاهور و تکسیلا در ایالت پنجاب، کراچی مراکز ایالت سند، شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخواه و مناطق قبایلی در شمال غرب این کشور خبر دادند.
انتهای متن/

شنبه, 14 شهریور 1394 ساعت 12:43

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید