مذاکرات بی فایده!
نقض آتش بس در حلب از سوی معارضان "میانه رو"

مركز آشتي روسيه در پايگاه "حميميم" در حومه لاذقيه از نقض آتش‌بس در حلب سوریه از سوی برخي از گروه‌هاي مسلح به اصطلاح "ميانه رو" خبر داد.

به گزارش دیده بان، مركز آشتي روسيه در پايگاه "حميميم" درحومه لاذقیه افزود: گروه موسوم به "أحرار الشام" با گلوله هاي خمپاره منطقه الشيخ مقصود در حلب را هدف قرار داد و بعد از نبردي دو ساعته، مهاجمان به موضع سابق خود بازگشتند.

منبع ياد شده همچنين از كشته شدن يكي از نيروهاي يگان هاي مردمي كُرد و زخمي شدن دو غيرنظامي دراین حملات خبر داد. اين مركز همچنين اعلام كرد بعد از سه بار حمله خمپاره اي گروه "أحرار الشام" به منطقه "حندرات"، اين دو شهروند زخمي شدند.

مركز "حميميم" در شهر حلب نيز اعلام كرد كه تنش ها طي دو هفته گذشته افزايش يافته است؛ به شكلي كه طي حملات گروه هاي مسلح دراين برهه زماني، 12 نفر كشته و 21 نفر مجروح شدند.

نيروهاي دولتي سوريه در مناطق العيس، ابورويل و خان طومان در استان حلب به مدت نيم ساعت درمعرض حملات توپخانه عناصر گروه تروريستي "جبهه النصره" قرار گرفتند و نيروهاي دولتي كه اجازه پاسخگويي به اين اقدامات تحريك آميز را نداشتند، در نتيجه اين حملات، مجبور شدند كه مواضع خود را در منطقه العيس ترك كنند و به سمت شمال بروند.

منبع ياد شده افزود: جبهه النصره توانست همه گروه هايي را كه درگذشته در مناطق جنوب و غرب حلب جز مخالفان بودند، تحت كنترل خود درآوردند و اين مساله اي بود كه بارها به طرف آمريكايي ابلاغ كرديم".

اين مركز همچنين اعلام كرد كه اين اطلاعات را دراختيار رئيس مركز هماهنگي آمريكا در امان پايتخت اردن قرار داده است.

مركز ياد شده روز جمعه گذشته اعلام كرده بود كه توافق آشتي با دو منطقه در حومه حماه امضا شده و بدين ترتيب شمار مناطقي كه به آتش بس ملحق شده اند، به 55 منطقه افزايش يافت.
انتهای متن/

یکشنبه, 15 فروردين 1395 ساعت 09:23

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید