عوامل منطقه ای تکفیر
پسر نماینده پارلمان اردن عامل عملیات انتحاری در عراق!

پسر یکی از نمایندگان اردن پس از ترک تحصیل در اوکراین و پیوستن به داعش، عملیاتی انتحاری در عراق انجام داد.

به گزارش دیده بان، شبکه  الجزیره خبر داد، "مازن الضلاعین"، یکی از نمایندگان پارلمان اردن اعلام کرد که پسرش ملقب به "ابو البراء الاردنی" (اسمی که در گروه داعش به آن خوانده می‌شد) با اجرای یک عملیات انتحاری در هفته گذشته علیه ارتش عراق در منطقه "الجرایشی" واقع در شمال الرمادی کشته شد.

الضلاعین اظهار کرد: پسرش محمد که 23 سال داشته در اوکراین دانشجوی سال سوم پزشکی بوده و در آنجا با یک تبعه اوکراینی ازدواج کرده بود.

وی گفت که آخرین بار 16 ژوئن گذشته پسرش را در اوکراین ملاقات کرده و متوجه تغییر اخلاق وی شده بود. وی ادامه داد: محمد از تمامی دوستانش دوری می‌کرد و علت آن را اختلافات مذهبی با آنان و سوءرفتار آنان اعلام می‌کرد.

این نماینده اردنی ادامه داد: در آخرین تماس تلفنی که با پسرش در اوت گذشته داشت متوجه شد که وی برای اجرای یک عملیات انتحاری که قرار بود خیلی زود انجام شود، ثبت‌نام کرده است.

وی ادامه داد: پسرم من و مادرش را کافر می‌خواند و تلاش می‌کرد که ما را برای پیوستن به داعش قانع کند.

در همین راستا "موسی عبداللات"، وکیل و حقوقدان اردنی اعلام کرد که نزدیک به چهار هزار تبعه اردنی در عراق و سوریه در قالب گروه‌های مسلح افراطی فعالیت می‌کنند که 80 درصد آنها به داعش پیوسته‌اند و از سال 2011 تاکنون نیز 420 اردنی در عراق و سوریه کشته شده‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 11 مهر 1394 ساعت 09:49

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید