عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با دیده بان:
طبق اسناد موجود عربستان در حال گسترش تفکر داعش در منطقه است

با توجه به تلاش‌هایی که عربستان دارد و اسناد و مدارک آن به‌دست‌آمده،با پولی که دارند سعی می‌کنند تفکر وهابی گری که نوع افراطی آن داعش هست،ترویج کنند.

سید باقر حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی با دیده بان در خصوص تلاش ساختاری عربستان برای گسترش تفکر وهابیت در قالب اسلام خشن در منطقه بالأخص کشورهایی مانند پاکستان اذعان کرد:متأسفانه تفکر وهابیت که عامل تفرقه و نفاق بین مسلمانان شده است که با محوریت انگلیس شکل گرفت و امروز هم ادامه دارد.

وی افزود:امروزه وقتی شاهد شکل‌گیری تفکر گروه‌های مانند داعش هستیم، این‌ها همه‌شان ریشه و منشأشان به وهابیت برمی‌گردد،درحالی‌که هیچ سنخیتی با اسلام ندارد.

حسینی گفت:تفکرات آن‌ها در اکثر مواقع با اسلام ناب مغایرت دارد و ساخته‌وپرداخته انگلیس هست،با توجه به تلاش‌هایی که عربستان دارد و اسناد و مدارک آن به‌دست‌آمده،با پولی که دارند سعی می‌کنند تفکر وهابی گری که نوع افراطی آن داعش هست،ترویج کنند و ترویج آن نه‌تنها با اسلام مغایرت دارد، بلکه ضد بشری است،اقداماتی را که ما از داعش شاهد بودیم ،ضد جامعه بشری است نه اینکه تنها برای مسلمانان و خاورمیانه باشد و تهدیدی است که باید جلوی آن گرفته شود و ادامه و گسترش این تفکرات می‌تواند آینده منطقه و جهان را به مخاطره بی اندازد.

وی تأکید کرد:گرچه این تفکر الآن تأثیراتش را در منطقه گذاشته و ما شاهد ناامنی‌ها و جنایت‌های بی‌سابقه در طول تاریخ از سوی این گروهک‌های تکفیری هستیم،گسترش بیش‌ازحد تکفیری‌ها جامعه بشری را تهدید می‌کند.6

عضو کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد:اسلام دین خشونت نیست و از ابتدا هم نبوده و متأسفانه آنچه توسط جریان تکفیری به دنیا معرفی‌شده است دقیقاً اشتباه است،اسلام دین عطوفت و مهربانی و برادری است.

در صدر اسلام هم اگر در نظر بگیریم شاهدیم که تمام اصول انسانی رعایت می‌شده است.اسلام فقط دین صلح و صفا و آرامش بوده است و آنچه الآن ترویج می‌شود سنخیتی با اسلام ندارد و توطئه دشمنان اسلام است.

اسلام به افراد شخصیت می‌دهد و همه انسان‌ها را باهم برابر می‌داند، الآن در آمریکا شاهد برخوردهای نژادپرستانه هستیم که اسلام مخالف آن است.

اگرچه صهیونیست‌ها و برخی کشورهای عربی که در دست نوکران صهیونیست هست پول‌های کلانی را هزینه می‌کنند، اما باید با شفاف‌سازی موج اسلام‌گرایی را ترویج داد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 11 شهریور 1394 ساعت 14:12

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید