سفر محرمانۀ نمایندۀ کنگرۀ امریکا به سوریه

دفتر تولسی گابارد، عضو دموکرات مجلس نمایندگان امریکا، چهارشنبه اعلام کرد گابارد به دمشق، پایتخت سوریه، سفر کرده بود.

به گزارش دیده بان، یکی از نمایندگان کنگرۀ امریکا در تلاش برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه، به طور محرمانه از این کشور سفر کرده است.

 خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت، دفتر تولسی گابارد، عضو دموکرات مجلس نمایندگان امریکا، چهارشنبه اعلام کرد گابارد به دمشق، پایتخت سوریه، سفر کرده بود.

سخنگوی این عضو کنگرۀ امریکا، گفت: « او (گابارد) احساس کرد دیدار با شماری از افراد و گروه‌ها از جمله رهبران مذهبی، نیروهای امدادی، پناهجویان و سران دولت و اجتماع، حائز اهمیت است.»

دفتر گابارد به دلایل امنیتی به تاریخ‌های دقیق سفر او اشاره‌ای نکرد ولی افزود این مقام کنگره در حال حاضر در خاورمیانه حضور دارد.

گابارد که نمایندۀ هاوایی در مجلس نمایندگان امریکاست، بعد از موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، با این میلیاردر ساکن نیویورک دربارۀ سوریه گفتگو کرد.

وی در این دیدار با ابراز نگرانی شدید در خصوص وخیم‌تر شدن وضعیت در سوریه به واسطۀ برقراری منطقۀ «پرواز ممنوع» در این کشور افزود این مسئله «برای مردم سوریه، کشور ما و جهان فاجعه‌بار خواهد بود.»

گابارد که اغلب با رویکرد هم‌حزبی‌های خود در قبال سوریه اختلاف‌نظر دارد، با سیاست‌های امریکا مبنی تغییر دولت در سوریه به شدت مخالف است.

وی معتقدند است برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، از قدرت سبب تشدید ناآرامی‌ها در این کشور خواهد شد.

سخنگوی این عضو کنگره درخصوص اینکه آیا گابارد در سفر خود با اسد دیدار کرده است یا خیر، سخنی به میان نیاورد.

عضو دموکرات مجلس نمایندگان امریکا همچنین طرح موسوم به «قانون توقف تسلیح تروریست‌ها» را در مجلس نمایندگان امریکا مطرح کرده است.

به موجب این طرح، دولت واشنگتن حق ندارد پول مالیات‌دهندگان امریکایی را برای پشتیبانی از گروه‌های متحد یا حامی «داعش و القاعده که برای براندازی دولت سوریه می‌جنگند» صرف کند.

گابارد در صحن مجلس نمایندگان امریکا ضمن تشویق همکاران خود به «متوقف کردن این دیوانگی» تأکید کرد: «منابع محدود ما باید صرف بازسازی کشورمان شود، نه اینکه برای تشدید جنگ‌های غیرسازندۀ بیشتر به منظور تغییر دولت‌ها در خارج از کشور استفاده شود.»

بنا بر اعلام دفتر این نمایندۀ دموکرات، گابارد در سفر خود از لبنان نیز بازدید کرده است.
انتهای متن/

پنج شنبه, 30 دی 1395 ساعت 09:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید