ده‌ها کشته و مجروح در حمله تروریستی بغداد

بر اثر حمله تروریستی به یک مرکز تجاری در شرق بغداد، که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، 15 نفر کشته و حدود 55 تن دیگر، از جمله برخی زنان و کودکان، زخمی شدند.

به گزارش دیده بان، منابع امنیتی تاکید کردند که تروریستها با دو خودروی بمب گذاری شده و شماری از بمب های دست ساز، پاساژ "جوهره بغداد" در منطقه الغدیر در "بغداد الجدیده" را هدف قرار دادند و چندین نفر را گروگان گرفتند.

این منابع افزودند: نیروهای امنیتی توانستند مهاجمان را به قتل برسانند و کنترل محل را به دست گیرند....و پس از آن یک حمله امنیتی برای پاکسازی منطقه آغاز شد.

وزارت کشور عراق پیش از این از کنترل محل وقوع انفجار در منطقه بغداد الجدیده و کشته شدن شماری از تروریستها خبر داد.

"حاکم زاملی" رییس کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق، امروزدوشنبه، از اقدام 4 انتحاری در انجام حمله تروریستی در منطقه بغداد الجدیده خبر داد و گفت که داعش می کوشد تا خسارتهای اخیر خود را با این حادثه جبران کند.

یک منبع در پلیس نیز امروز دوشنبه تاکید کرد که بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در نهروان در جنوب شرقی بغداد، دردومین حمله امروز پایتخت، یک نفر کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند.

این منبع افزود که خودروی بمبگذاری شده که در کنار جاده ای در منطقه نهروان در جنوب شرقی بغداد قرار گرفته بود، عصر امروز منفجر گشت و به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 5 تن دیگر انجامید.
انتهای متن/

سه شنبه, 22 دی 1394 ساعت 10:39

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید