دروغ سازمان ملل به نفع داعش
خبرسازی سازمان ملل در اوج پیشروی جبهه مقاومت

پفرماندهی عملیات مشترک عراق به گزارش اخیر سازمان ملل متحد درباره عملیات نیروهای عراقی علیه گروه تروریستی داعش، واکنش نشان داد.

به گزارش دیده بان،«رای الیوم» نوشت، فرماندهی عملیات مشترک در عراق، گزارش سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) مبنی بر کشته شدن یک‌هزار و 959 نیروی عراقی طی ماه گذشته را رد و تأکید کرد «این آمار دقیق و درست نیست».

فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه خود متذکر شد: «بار دیگر دفتر سازمان ملل در عراق گزارش‌هایی غیردقیق، که دربردارنده اطلاعات نادرست و آمارهای بسیار اغراق‌آمیز است، منتشر کرده که رسانه‌ها نیز آن را بازنشر کرده‌اند. در این گزارش‌ها ذکر شده که یک‌هزار و 959 نیروی عراقی در ماه نوامبر گذشته کشته‌ شده‌اند. در حالی‌که این آمار کاملا نادرست و بسیار مبالغه‌آمیز است.»

در این بیانیه آمده است: «عملیات بازگرداندن آوارگان به مناطق آزاد شده بر اساس برنامه‌ریزی دقیق و با مشارکت سازمان ملل آغاز شده است.»

فرماندهی عملیات مشترک عراق «از همه نهادهای بین‌المللی و رسانه‌ها خواست گزارش‌های دقیق که مستند بر اطلاعات اخذ شده از منابع رسمی است، منتشر کنند؛ زیرا انتشار اخبار دروغ و جعلی به نفع داعش است و گزارش‌های مبالغه‌آمیز بر روند عملیات (قادمون یا نینوا) تاثیر می‌گذارد.»
انتهای متن/

شنبه, 13 آذر 1395 ساعت 09:20

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید