داعش در قلب نيروي نظامي آلمان
شناسایی ۲۰ تکفیری در ارتش آلمان

دولت آلمان قصد دارد بررسی‌های امنیتی را در مورد همه متقاضیان پیوستن به نیروهای مسلح این کشور از ژوئیه ۲۰۱۷ انجام دهد؛ تصمیمی که بعد از اعلام پیوستن ۲۰ افراطگر به ارتش آلمان اتخاذ شد.

به گزارش ديده بان، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، ارتش آلمان همچنین اعلام کرده که تحقیقاتی را در مورد اعضای بیشتری که مظنون به افراط گر بودن هستند انجام خواهد داد.

اورسلا فون‌در لاین، وزیر دفاع آلمان قصد دارد به زودی قوانینی را پیشنهاد دهد تا به موجب آنها بررسی های سوابق امنیتی در مورد هر متقاضی پیوستن به نیروهای مسلح آلمان انجام شود. این در حالی است که اخیرا سرویس ضد جاسوسی ارتش آلمان از شناسایی ۲۰ عنصر افراطگر در میان رده های ارتش این کشور خبر داده است.

پیش نویس این قانون که در هفته های آینده از سوی پارلمان آلمان مورد بررسی قرار خواهد گرفت می‌تواند منجر به این شود که ارتش آلمان در سال دست به ۲۰ هزار مورد بیشتر در بررسی سوابق امنیتی بزند.

تا پیش از این قوانین آلمان بررسی سوابق امنیتی را در مورد نیروهایی که از سوی ارتش این کشور مورد پذیرش قرار گرفته بودند مجاز می دانستند.

یک سخنگوی سرویس ضد جاسوسی ارتش آلمان اظهار کرد، ۶۰ مورد تحقیقات دیگر در مورد ظن ارتباط بالقوه نیروهای ارتش آلمان با افراطگران در دست تحقیق قرار دارد.

وی تصریح کرد: ادارات جذب نیرو تعداد نامشخصی درخواست از جانب افرادی دریافت کرده که می خواهند تنها چند ماه در ارتش آلمان حضور داشته باشند تا آموزش‌های فشرده مربوط به کار با سلاح و تجهیزات نظامی را ببینند و یک چنین درخواست‌هایی باعث تشدید نگرانی‌ها در مورد تلاش گروه‌های افراطگر برای وادار کردن حامیانشان به پیوستن به ارتش آلمان به منظور دیدن آموزش‌های نظامی شده است.

سرویس ضد جاسوسی ارتش آلمان اوایل سال گذشته میلادی نیز هشدار داده بود افراطگران ممکن است از فرصت‌های شغلی ایجاد شده توسط ارتش آلمان سواستفاده کنند.
انتهای متن/

یکشنبه, 16 آبان 1395 ساعت 12:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید