خیرخواهی صهیونیست ها یا قاچاق انسان
ابعاد ارتباط داعش و اسرائیل در قاچاق انسان

یک سرمایه‌دار یهودی کانادایی ادعا می‌کند که بیش از 130 گروگان زن و کودک مسیحی و ایزدی را از چنگال داعش نجات داده است.

به گزارش دیده بان،ارتباط جریان تکفیر با رژیم صهیونیستی در منطقه به قدری مشهود است که تا کنون چندین بار عناصر مهم تکفیری ها اعلام نموده اند که حدی یک تیر هم به سمت اسرائیل شلیک نمی کنیم.

حال صهیونیست ها که قاچاق انسان یکی از امور جاری شان در دنیا به حساب می آید، مدعی نجات افراد از دست داعشی ها،البته به صورت مبهم و وهم آلود هستند.

در این راستا روزنامه فرانسوی فیگارو نوشت: یک تاجر یهودی کانادایی به نام "استیو مامَن" ادعا کرده است با پرداخت پول به گروهک تروریستی داعش، بیش از 130 زن و کودک را از چنگال این گروهک تروریستی، نجات داده است. این روزنامه در عین حال به دلیل عدم وجود دلایل کافی برای اثبات صحت ادعاهای این تاجر، در این باره اظهار تردید کرد.

پایگاه "عربی 21" که گزارش فیگارو را ترجمه کرده است، در این باره نوشت: تاجر مذکور ادعا می کند با ایجاد یک مؤسسه خیریه تحت عنوان "آزادی کودکان مسیحی و ایزدی در عراق" اقدام به آزادی گروگان های مذکور کرده و با هدف ادامه تلاش برای آزادی گروگان ها، اقدام به جمع آوری کمک مالی نموده است.

این تاجر یهودی ادعا کرده که در این زمینه از یک کارگروه در عراق متشکل از مذاکره کننده با تجربه در زمینه آزادسازی گروگان ها، کمک گرفته است و این افراد حلقه وصل میان وی با تشکیلات تروریستی داعش هستند و با برخی از فرماندهان داعش ارتباطاتی دارند که توانسته اند زمینه آزادسازی کودکان و زنان را فراهم آورند. به طوری که این مذاکره کنندگان به طور مستقیم با عناصر گروهک تروریستی داعش به مذاکره می پردازند و در مقابل آزادی هر گروگان مبلغی در حدود 1800 تا 2700 یورو به این گروهک می پردازند.

فیگارو در ادامه خاطرنشان کرد: 20 شخصیت از جمله نمایندگانی از فرقه ایزدی و کارکنان نهادهای امدادرسان بین المللی 26 آگوست گذشته با انتشار نامه ای درباره صحت ادعاهای استیو مامَن تشکیک کرده و از وی خواستند درباره ادعاهایش دلایلی ارائه نماید.

امینه سعید، نماینده سابق پارلمان عراق که یکی از امضا کنندگان این نامه است، در این باره گفت: ادعای استیو مامَن، شک برانگیز است. از وی خواستیم فهرستی از افرادی را که آزاد کرده است، به ما ارائه نماید، اما وی از این اقدام خودداری کرد. حتی زمانی که برخی از افراد آزاد شده از چنگال داعش را مورد بازجویی قرار دادیم، آنها اظهار داشتند مامَن و مؤسسه خیریه اش هیچ نقشی در آزادسازی شان نداشته اند.

اما این سرمایه دار کانادایی در گفتگوی تلفنی با روزنامه فیگارو ادعا کرده است که مسئولان منطقه کردستان عراق در زمینه آزادسازی گروگان ها، به وی کمک می کنند و وی برای اثبات این ادعا، تصویری از کارت ویزیت نوری عبدالرحمن، رئیس کمیته هماهنگی و پیگیری منطقه کردستان را ارائه نمود. اما پس از اینکه مسئولان روزنامه فیگارو، با این مقام کرد تماس تلفنی برقرار کردند، وی روایت کاملا متفاوتی از ادعاهای سرمایه دار یهودی کانادایی ارائه کرد. عبدالرحمن گفت: در اربیل با شماری از اعضای مؤسسه استیو مامَن دیدار کردم، آنها قول دادند فهرست گروگان هایی را که آزاد کرده اند در اختیارم قرار دهند، اما به وعده شان عمل نکردند و تاکنون هیچ فهرستی دریافت نکرده ام و حتی از هیچ گروگانی نشنیده ام که ادعای این گروهک مبنی بر آزادی گروگان ها را تأیید کند.

به نوشته فیگارو، مسئولان دفتر مسائل مرتبط با پاکسازی نژادی، در منطقه دهوک نیز هر گونه ادعا درباره اطلاع از وجود چنین مؤسسه ای را رد و تصریح کردند؛ هیچ کدام از گروگان های آزاد شده یا افراد فراری از چنگال داعش، هیچ اطلاعی از هویت و اقدامات مورد ادعای این مؤسسه نداشته اند.

این روزنامه فرانسوی نوشت: استیو مامَن به علت ادعاهای بی اساس و فاقد ادله مبنی بر ارتباط مستقیم با مقامات کانادایی و بین المللی و دریافت کمک از دولت کانادا، با انتقادات شدیدی مواجه شده است. وی حتی نتوانسته نام یک مسئول کانادایی یا بین المللیِ طرف تعامل با خودش را نیز ذکر نماید.

این تاجر کانادایی همچنین ادعا کرده است با زینب بنگورا، مأمور سازمان ملل در زمینه رفع خشونت جنسی، همکاری می کند و برای اثبات ادعای خود در این باره یک عکس مشترک با وی را ارائه نموده است. اما پس از تماس با دفتر خانم بنگورا، نامبرده هر گونه تعامل مستقیم یا غیر مستقیم با این فرد را رد کرده و ادعاهای وی را فاقد اعتبار دانسته است.

فیگارو در پایان گزارش تحلیلی مفصل خود درباره این فرد، می نویسد: با وجود تردیدها درباره اعتبار و صحت ادعاهای "مامَن"، محبوبیت وی و مؤسسه اش همچنان در حال افزایش است و وی توانسته با استفاده از یک سایت و چندین صفحه در پایگاههای اجتماعی به چندین زبان، کمک های شمار زیادی از افراد خیر را جذب کند و میزان این کمک ها، در طول ماه ژوئن گذشته به 445 هزار یورو رسیده است.

به نظر می رسد اقدامات این سرمایه دار یهودی، کلاهبرداری یا تلاش برای کسب محبوبیت و شهرت در میان شهروندان خاورمیانه با تظاهر به انسان دوستی یا نوعی فتنه انگیزی باشد، به طوری که نامبرده ادعا می کند برای رهایی گروگان ها، پیروان دین مسیحیت یا فرقه ایزدی را انتخاب کرده است و هیچ گونه ذکری از هزاران گروگان مسلمان (غالبا اهل سنت) در چنگال داعش به میان نیاورده است. البته یهودی بودن نامبرده و ادعای همکاری مسئولان کردستان عراق با وی را نیز می توان در چارچوب تلاش های استعماری برای پیوند دادن کردها با رژیم صهیونیستی دانست.
انتهای متن/

سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 13:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید