خبر اسکار نیوز از دستگیری عامل تکفیری
احمد الاسیر بازداشت شد

احمد الاسیر، تکفیری تندروی لبنانی امروز (شنبه) در جریان عملیان نیروهای امنیتی در جنوب این کشور بازداشت شد. وی از سال گذشته که در درگیری هوادارانش با ارتش لبنان ده ها تن کشته شدند، مخفی شده بود.

احمد الاسیر، روحانی تندروی لبنانی امروز (شنبه) در جریان عملیان نیروهای امنیتی در جنوب این کشور بازداشت شد.شبکه خبری اسکای نیوز عربی نوشت، احمد الاسیر، روحانی سلفی و تندرو لبنانی در فرودگاه بیروت و زمانی که تلاش داشت کشور را ترک کند، دستگیر شده است. این خبر می‌تواند بار دیگر اوضاع سیاسی لبنان را متشنج کند و خشونت را به خیابان‌های این کشور بازگرداند.

گفته می‌شود وی که از مخالفان سرسخت حزب‌الله لبنان و از حامیان گروه‌های تروریست سوری است، سال گذشته در پی درگیری شدیدی که میان هوادارانش و ارتش لبنان روی داد و در پی آن 18 نظامی ارتش و 11 فرد مسلح کشته شدند، از لبنان گریخته بود.

احمد الاسیر تاکنون چند بار در سوریه ظاهر شده که در کنار گروه‌های مخالف تندرو سوری از جمله النصره علیه دولت سوریه و حزب‌الله لبنان جنگیده است.

هواداران الاسیر بارها با گروه‌های نزدیک به حزب الله در شهرهای شمالی لبنان به ویژه طرابلس با یکدیگر درگیر شده اند که این درگیری‌ها تاکنون ده‌ها کشته بر جای گذاشته است.
انتهای متن/

شنبه, 24 مرداد 1394 ساعت 15:54

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید