تغییر موضع شورشیان سوری
گروه خوردن معادلات آمریکا در سوریه!

یک رسانه انگلیسی از پیچیده تر شدن اوضاع سوریه برای آمریکا به دلیل درگیر شدن شورشیان مورد حمایت ایالات متحده با یکدیگر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دیده بان، گروه های شورشی حاضر در سوریه که از حمایت آمریکا برخوردار هستند بجای مبارزه علیه حکومت سوریه و یا مقابله با اقدامات روسیه در این کشور به جان هم افتاده و در حال جنگ با یکدیگر هستند.

به نوشته این رسانه انگلیسی، شاید درگیری های موجود میان گروه های شورشی مورد حمایت آمریکا و عدم توافق آنها در موضوعات مهم عامل اصلی روی آوردن واشنگتن به حمایت از کردهای سوری باشد.

اما با این وجود افسانه وجود «گروه های شورشی میانه رو» که آمریکا مبدع آن بود همچنان نقل می شود. پیش از این، بنا بر اسناد و مدارک مشخص فاش شده بود که گروه های آموزش دیده در اردن توسط آمریکا و عربستان سعودی، در عمل با «جبهه النصره» همسو شده اند؛ گروهی که خود آمریکا آن را یک گروه تروریستی شناخته و از اقمار القاعده به شمار می روند.

افزون بر این، گروه «جبهه انقلابی سوریه»، یکی از معدود گروه هایی که ائتلاف مخالفان سوری با آن ارتباط دارد، با «ارتش اسلام» و «بریگاد یرموک» که مورد حمایت عربستان هستند، همکاری می کند که خود آن ها نیز به جبهه النصره وابستگی دارند.

اما ماجرا به همین جا پایان نمی یابد، زیرا «معاذ الخطیب»، رئیس سابق ائتلاف مخالفان سوری که زمانی آمریکا تلاش داشت وی را به ریاست دولت سوریه معرفی کند، از گنجانده شدن نام جبهه النصره در میان گروه های تروریستی ابراز نارضایتی کرده بود.
انتهای متن/

یکشنبه, 02 اسفند 1394 ساعت 13:15

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید