با مبادله زندانیان گروه تروریستی بوکوحرام
دختران نیجریه ای طعم آزادی را چشیدند

طی مبادله ای با تروریست های بوکوحرام بیش از 80 دختر نیجریه ای که چندسال پیش ربوده شده بودند، طعم آزادی را چشیدند.

به گزارش دیده بان، طبق اعلام دولت رسمی نیجریه، 82 نفر از دخترانی که توسط گروه بوکو حرام از منطقه چیبوک در شمال‌شرقی این کشور آفریقایی ربوده شده بودند طی مبادله ای که با زندانیان گروه تروریستی بوکوحرام انجام شد، آزاد شدند.


طبق مندرجات توییتر حساب ریاست جمهوری نیجریه، کشور سوئیس و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ پس از مدت‌ها مذاکره طاقت فرسا با نمایندگان تروریست ها بالاخره توانستند آزادی این 82 دختر را تضمین کنند.

همچنین در این پیام توییتری رییس جمهوری نیجریه آمده است قرار است محمد بوهاری، رئیس‌جمهور نیجریه  خود شخصا در آبوجا پایتخت نیجریه از زندانیان آزادشده استقبال نماید.

روز جمعه منابع امنیتی و محلی کشور آفریقایی چاد نیز از کشته شدن 9 نظامی و 40 تروریست تکفیری در حمله گروه  بوکو حرام خبر داده بودند.


گروه تروریستی-تکفیری بوکو حرام در سال 2014، طی حمله ای وحشیانه 270 نفر از دختران مدرسه ای در "چیبوک" نیجریه را ربایش کرد و سال گذشته میلادی در مقابل آزادی چند نفر از عناصر این گروه تروریستی، تنها 20 نفر از این دختران بی گناه را آزاد کرد.
همه این اتفاقات در حالی رخ می دهد که کشورهای مدعی صلح و حقوق بشر به هیچ عنوان دست از حمایت تروریست ها در اقصی نقاط جهان بر نمی دارند و به انحای مختلف به آنها کمک می کنند.
انتهای متن/

یکشنبه, 17 ارديبهشت 1396 ساعت 16:11

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید