افشاگری عضو کمیسیون امنیت ملی از تحرکات گسترده عربستان در منطقه
تمرکز عربستان بر دانشگاه های پاکستان و ناامن سازی مرزهای ایران

تلاش عربستان در کنار پولهای نفتی برای حضور در پاکستان آموزش مبلغان دینی و همچنین تمرکز بر روی حضور در دانشگاه ها در جهت تقویت همین خواسته است.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ابعاد جدید از تحرکات عربستان در منطقه را مطرح کرد.

مشروح سخنان آقای بیرانوند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیده بان به شرح زیر است:

 

تاکنون درگیری هایی بین نفوذی های داعش و نیروهای امنیتی عربستان صورت گرفته که همواره سانسور می شود.

مدیریت متحجر و قرون وسطایی عربستان با استفاده از پول های بادآورده نفتی، این رژیم را تبدیل به اصلی ترین مهره پیاده سازی اهداف آمریکا و اسرائیل در منطقه کرده است.

تلاش قرون وسطایی عربستان برای تاثیرگذاری بر حوادث منطقه، باعث ایجاد دردسرهای فراوانی در کشورهای مختلف شده است.

از جمله این تلاش ها خلق گروه های تکفیری در منطقه بوده است.افرادی که به راحتی همه چیز را تخریب می کنند و خون بی گناهان را می ریزند.گروه تکفیری بستر کار خویش را در اهل سنت قرار دادند و هم اینک بیشترین ظلم ها را به مردم مسلمان اهل سنت صورت می دهند، که روزی تکفیری ها با شعار حمایت از آنها خلق شدند.

این گروه ها پس از مواجهه با واکنش منفی مردم مسلمان منطقه تنها بستر باقی مانده و مناسب ترین فضا را برای خود سرزمین حجاز می دانند و تاکنون درگیری هایی بین نفوذی های داعش و نیروهای امنیتی عربستان صورت گرفته که همواره سانسور می شود.

 

bbi

 

زمینه پذیرش مردم عربستان در پذیرش جریان تکفیر بالاست

از قرار اطلاع،درصد بالایی از نیروهای ارتش عربستان از این تمایلات حمایت می کند و زمینه پذیرش مردم عربستان هم در این حوزه بالاست.

به نظر می رسد در معادلات کلان تر،از وجود داعش برای تکه تکه کردن عربستان استفاده خواهد شد و چند پاره کردن کشورهای بزرگ اسلامی جزءاهداف بلند مدت آمریکا است.

اطلاعات رسیده حاکی از آن است که عربستان سعودی در حال جعل تاریخ در کشورهای مختلف اسلامی است،برای موفقیت در جعل تاریخ نیاز به گسترش آموزش زبان مورد نظر عربستان و همچنین آموزه های وهابیت دارد.

مسلمانان چین،اسلام خود را ناشی از حضور مبلغان ایرانی می دانند،در سالهای اخیر عربستان سعی دارد حضور فرهنگی خود را با حضور پرقدرت ایران در چین بچسباند و این برای آن است که بگوید ما حضور فرهنگی نیز داشته ایم،در حالی که حکومت عربستان منهای زور و نفتدر بین مردم خودش هم حضور فرهنگی ندارد.

 

تلاش گسترده عربستان در پاکستان

تلاش عربستان در کنار پولهای نفتی برای حضور در پاکستان آموزش مبلغان دینی و همچنین تمرکز بر روی حضور در دانشگاه ها در جهت تقویت همین خواسته است.

سرمایه گذاری عربستان در کشورهای مسلمان نشین و دانشگاه هایشان برای یادگیری و استفاده از این سربازان جدید است.

این راهی است که چون بر مبنای دروغ استواره است و به مدد دلارهای نفتی صورت می گیرد،به بیراهه ختم می شود.

آل سعود به دنبال گسترش منویات خود،منهای اسلام راستین است و قطعا چیزی برای عرضه نخواهد داشت.
انتهای متن/

یکشنبه, 21 تیر 1394 ساعت 14:33

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید