اسلام برعلیه اسلام
استراتژی جریان تکفیری و داعش

همایش "نقش علما در بصیرت امت اسلامی" با حضور علما و روحانیون و جمعی از مسئولان شهرستان ارومیه برگزار شد.

به گزارش دیده بان، در این همایش نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، روحانیون و علمای اهل سنت استان در سخنانی تقویت فرهنگ اسلامی توسط علما، حفظ وحدت و اتحاد اسلامی را مهم ترین و کلیدی ترین راه مقابله با استکبار عنوان کردند.

اولین سخنران این همایش امام جمعه پیرانشهر و عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بود.ماموستا مصطفی محمودی با بیان اینکه برای حفظ دین اسلام خداوند جهاد را بر ما واجب کرده است، گفت: وقتی ما نامی از جهاد می بریم، جهاد نظامی و دفاعی در ذهن متبادر می شود در حالیکه هر تلاشی در راستای پیشرفت فرهنگ و جامعه اسلامی جهاد است.

محمودی افزود: بر همه روحانیت، اساتید علوم دینی، دانشمندان اسلامی، محققان و تحصیل کردگان اسلامی واجب است برای پیشرفت فرهنگ اسلامی تلاش کنند و اگر نیت خالص برای خدا باشد جهاد بزرگی است.

وی جنگ نرم در زمینه فرهنگی را یکی از جنگ های امروزی استکبار جهانی نام برد و اضافه کرد: دشمنان اسلام با راه اندازی رسانه های مختلف درصدد تضعیف دین اسلام هستند لذا امروز این یک تکلیف و وظیفه است تا فرهنگ اسلامی را تبلیغ و حفظ کنیم.

محمودی در عین حال تاکید کرد: در بین 57 کشور اسلامی فقط کشور ایران یک نظام اسلامی است و توانسته در برابر همه دشمنان اسلام بایستد در حالیکه برخی از کشورهای اسلامی مایه ننگ و ذلیل هستند و دشمنان آنها را تشویق می کنند تا فرهنگ اسلامی را تضعیف کنند چرا که حاکمان و اهل دین این کشورها بی تفاوت بوده و کوتاهی کردند.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش دشمنان، جلوه دادن چهره خشن از اسلام است، خاطرنشان کرد: آمریکا، عربستان، ترکیه و امارات تکفیری ها را به وجود آوردند تا اسلام را بدنام کنند و مردم به ویژه جوانان را دلسرد کنند ولی هرگز تفکر غلط خود را نمی توانند ترویج دهند چرا که دین اسلام دین رافت و مهربانی است و حس همکاری و تمدن ساز را ترویج داده است.

امام جمعه پیرانشهر با بیان اینکه ترامپ انسان بی سواد، بی سیاست، خشن و نادان و کسی است که آتش جنگ را می خواهد بیافروزد، متذکر شد: هیچ کس نمی تواند تاریخ را تحریف و نام خلیج فارس را تغییر دهد.

محمودی در خصوص تروریست خواندن سپاه از سوی ترامپ، ادامه داد: آمریکا به سبب ضرباتی که از سپاه ایران خورده، خشمگین است و سعی دارد تا سپاه را نهادی تروریستی معرفی کند.

وی اذعان کرد: کشور آمریکا و هم پیمانانش تروریسم را به وجود آوردند در حالیکه سپاه پاسداران توانسته در سوریه، عراق و لبنان تروریست ها و داعش را ذلیل کند به طوری که رو به نابودی هستند.

امام جمعه پیرانشهر گفت: هدف نهایی استکبار جهانی به سردمداری آمریکا غلبه بر فرهنگ دینی و اسلامی است در حالیکه این فرصت را نخواهیم داد و اعلام می کنیم یکی از اهداف مهم جمهوری اسلامی ایران دفاع از مظلوم است و بر این رویکرد نیز تاکید داریم.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در اهل سنت آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: وحدت و اتحاد مسلمانان موجب خنثی شدن دسیسه های دشمنان می شود.

عسگر فعال آذر افزود: استکبار با ایجاد اختلاف بین مسلمانان سعی می کند با تفرقه داخلی مسلمانان را به جان یکدیگر بیاندازد لذا مسلمانان و علما باید با اتحاد وهمدلی، دین اسلام را از گزند وآسیب دشمنان حفظ کنند.

وی با بیان اینکه تنها نیرویی که در طول تاریخ توانسته با استکبار جهانی مبارزه کند دین اسلام است، اضافه کرد: مستکبران در مقاطع مختلف زمانی برای مقابله با اسلام جریان کمونیستی و قومیتی راه انداختند که به مرور زمان رنگ خود را باخته و می بازد.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در اهل سنت آذربایجان غربی افزود: دشمنان دین اسلام در مسائل قومیتی از خود مسلمانان استفاده می کنند، در واقع استراتژی جریان تکفیری و داعش اسلام برعلیه اسلام و مسلمین برعلیه مسلمین است.

فعال آذر با بیان اینکه در جهان اسلام پتانسیل ها و ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی و معنوی زیادی وجود دارد اما استکبار به نفع خود از آنها استفاده می کند، اضافه کرد: یکی از ظرفیت های دین اسلام "شهادت طلبی" است اما استکبار از همین ظرفیت و با تحریک جوانان مسلمان به نفع خود استفاده می کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ما امروز بیش از هر زمان دیگری به اخوت و برادری بین مذاهب و علما نیاز داریم.حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی هم در این مراسم اظهار داشت: وضعیت سیاسی دنیا به نحوی است که بیش از همه به وحدت، اتحاد، صمیمیت و برادری نیاز داریم کمااینکه این مهم اساس دین است.

وی با بیان اینکه "وحدت" یکی از شاخه های بصیرت است، تاکید کرد: پیامبر اسلام مظهر اخوت و برادری و صلح و آرامش بودند و دیدار علما و صمیمیت بین برادران دینی نیز همدلی را بیشتر می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نهضت عاشورای حسینی پرداخت و گفت: امام حسین (ع ) در راه احیای امر به معروف و نهی از منکر و برای اصلاح امت اسلامی قیام کرد و به نمادی برای وحدت امت اسلامی تبدیل شد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در این همایش گفت: جهاد در راه خدا از بزرگ ترین فریضه های دینی است.ماموستا عبدالقادر بیضاوی افزود: جهاد و دفاع از دین دارای جایگاه با ارزشی در درگاه الهی است و علماء در بیان مباحث دینی از کسی ترس نداشته باشند و در راه خدا و مبارزه با فساد جهاد کنند.

وی با بیان اینکه هدف استکبار و کشورهای غربی جدایی دین از سیاست و بی تفاوتی مسلمانان نسبت به دین و دنیا است، تاکید کرد: برای حفظ دین باید با مشرکان و مستکبران زمان مبارزه کرد و مظلومین را از دست ظالمان نجات داد.

بیضاوی گفت: علما باید پافشاری کنند تا امر قرآن احیا شود چرا که نقشه دشمنان این است که قرآن و سنت را از مسلمانان بگیرند.امام جمعه اهل سنت ارومیه تصریح کرد: در قبال امنیت و آرامش موجود در جمهوری اسلامی ایران همه مسئول هستند و باید شکرگذار این نعمت باشند.

فرمانده سپاه پاسداران پیرانشهر هم در این همایش گفت: نقش روحانیون و علما در شمال غرب و مناطق کردنشین در ایجاد وحدت و امنیت پایدار بسیار پررنگ است.

سرهنگ عظیمی زاده افزود: روحانیون منشا تحولات مهم دینی، اجتماعی و سیاسی به ویژه در پیروزی انقلاب اسلامی بوده اند و در این تحولات نقش بسزایی داشته اند.وی افزود: روحانیون با توجه به ارتباط تعاملی با مردم نقش مهمی در ایجاد وحدت دارند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت پیرانشهر هم گفت: در شرایط امروزی مقابله با جنگ نرم و نامتعارف، جهاد اکبر است و روحانیون جهاد بزرگی برعهده دارند.

ماموستا محمدصالح حاجی هاشم آباد افزود: در جامعه اسلامی جنگ نرم و مجازی غوغا می کند و دری است برای ورود همه فسادها.وی افزود: علما و روحانیون سربازان این راه هستند و باید در زمینه روشنگری و آگاهی بخشی مردم به ویژه جوانان تلاش وافر داشته باشند./تنا
انتهای متن/

سه شنبه, 25 مهر 1396 ساعت 13:26

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید