پایان حمایت های آمریکا از اعراب خلیج فارس

مشاور سابق ولیعهد ابوظبی: واشنگتن دیگر حاضر به دفاع از اعراب خلیج فارس نیست

به گزارش دیده بان، «عبدالخالق عبدالله» مشاور سابق ولیعهد ابوظبی تأکید کرد که واشنگتن حاضر نیست به نیابت از کشورهای عربی، وارد جنگ شود.

مشاور سابق ولیعهد ابوظبی خبر داد که آمریکا دیگر قصد ندارد از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس حمایت کند.

پایگاه خبری «الخلیج الجدید» به نقل از عبدالله گزارش داد: «وزرای خارجه و دفاع آمریکا در منطقه، حامل یک پیام از واشنگتن هستند مبنی بر اینکه آمریکا از [کشورهای عربی حاشیه] خلیج [فارس] دفاع نخواهد کرد».

به گفته این دیپلمات اماراتی، پیام وزرای دفاع و خارجه آمریکا همچنین این است که از امروز به بعد، آمریکا دیگر به خاطر نفت خلیج فارس، وارد هیچ جنگی نخواهد شد.

وی تأکید کرد، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بر سر دوراهی قرار دارند و اینکه «چگونه باید با مرحله خلیج [فارس] پساآمریکایی سازگار شوند؟».

این در حالی است که وزرای خارجه و دفاع آمریکا در دوحه حضور دارند و در حال مذاکره با «تمیم بن حمد» امیر قطر هستند.

بلینکن بامداد سه‌شنبه در رأس هیأتی از مقام‌های آمریکایی وارد دوحه شد و مورد استقبال مقام‌های قطری قرار گرفت.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای درباره جزئیات دیدار بلینکن با امیر قطر گفت «بلینکن از شیخ تمیم به دلیل حمایت خارق‌العاده قطر در تسهیل خروج ایمن اتباع آمریکایی و شرکای ما از افغانستان، تشکر کرد».

وی همچنین افزود که وزیر خارجه آمریکا و امیر قطر درباره دیگر مسائل مهم دوجانبه و طرح‌هایی برای ارتقای صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا رایزنی کردند. «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا نیز در این سفر بلینکن را همراهی می‌کند.

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

چهارشنبه, 17 شهریور 1400 ساعت 15:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید