اقدامات تحریک آمیز آمریکا علیه محور مقاومت

آمریکا به شبه‌نظامیان وابسته به خود در سوریه دستور آماده‌باش داد

به گزارش دیده بان، شبکه «المیادین» در خبری اعلام کرد که ارتش آمریکا به مناطق تحت اشغال خود در شرق و شمال شرق سوریه تجهیزات دفاعی جدید ارسال کرد و از شبه‌نظامیان کُرد خواست برای احتمال هر گونه حمله در وضعیت آماده‌باش قرار بگیرند.

المیادین به نقل از منابع خود در این باره گزارش داد که آمریکا عناصر موسوم به «الصنادید» و «جیش الثوار» و همچنین تجهیزات نظامی-دفاعی جدید به پایگاه‌های خود در میدان‌های گازی و نفتی «کونیکو» و «العمر» در استان دیرالزور ارسال کرده است.

به گفته این منابع، واشنگتن به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) و گروه‌های وابسته آن‌ها ابلاغ کرده است که برای هر گونه حمله احتمالی به منطقه از کرانه غربی تا رود فرات آماده باشد.

طبق این گزارش، به دنبال این دستور، تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد سوریه» به حالت آماده‌باش درآمدند و آمریکا از آن‌ها خواسته که در منطقه کیلومتر ۵۵ در التنف (جنوب شرق سوریه) محتاطانه عمل کنند.

منابع المیادین چند روز پیش اطلاع یافته بودند که شبه‌نظامیان قسد در امتداد خطوط تماس که مناطق تحت کنترل آن‌ها را به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه متصل می‌کند، به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

منابع یادشده خبر داده بودند شبه‌نظامیان قسد بعد از آن به حالت آماده‌باش درآمدند که ایست‌بازرسی‌‌های «شورای نظامی دیرالزور» (مرتبط با شبه‌نظامیان قسد) را بر چیدند و آن‌ها را با ایست‌بازرسی‌های خود و نیروهای «آسایش» (نیروهای امنیتی کُرد) جایگزین کردند.

از طرف دیگر، شبه‌نظامیان قسد ۵۰۰ خودروی زرهی را از شهر القامشلی در شمال استان حسکه (شمال شرق سوریه) به منطقه‌های «جدید عکیدات»، «البصیره» و «میدان نفتی العمر» در شمال شرق دیر الزور که در مقابل مقرهای ارتش سوریه و متحدان آن در این منطقه قرار دارند، منتقل کردند.

منابع محلی همچنین به المیادین خبر داده بودند که نیروهای آمریکا یک بالن تجسسی جدید در میدان گازی کونیکو در شمال دیرالزور به پرواز درآوردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس
انتهای متن/

دوشنبه, 26 تیر 1402 ساعت 13:04

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید