جای شهید و جلاد عوض نشود
چاپ کتاب «جلاد دهه60»، پیرامون جنایات منافقین خلق

پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب در 14 خرداد در حرم حضرت امام خمینی (ره)، کتاب «جلاد دهه60» توسط موسسه راهبردی دیده بان منتشر شد.

به گزارش دیده بان، پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب در 14 خرداد در حرم حضرت امام خمینی(ره) در مورد سابقه ترورهای منافقین در دهه 60 و جمله هشداری ایشان که فرمودند مراقب باشید جای شهید و جلاد عوض نشود، تهیه و تدوین کتابی پیرامون این موضوع  در دستور کار گروه پژوهشی مؤسسه راهبردی دیده‌بان قرار گرفت.

مطالب اصلی این کتاب را برای اولین بار ناگفته‌ها و اسناد برجای مانده از منافقین در خصوص ترورهای دهه 60 تشکیل می‌دهد که شاید به دلیل برخی بی‌توجهی‌ها و کم‌کاری‌ها در طول سال‌های بعد از انقلاب غبار فراموشی گرفته بود.

شایان ذکر است پژوهش‌های میدانی موسسه دیده بان نشان می‌دهد که امروزه متاسفانه بخشی از نسل‌های جدید به دلیل گذشت زمان و همان مسئله عدم پرداخت کافی به موضوع ترورهای دهه 60، کمترین آشنایی را هم با این موضوع ندارند و همین مسئله زمینه سوء استفاده ضد انقلاب و خود منافقین را فراهم آورده است. شما امروز ببینید که منافقین به عنوان گروهی که خون 12هزار نفر از 17هزار شهید ترور در جمهوری اسلامی را بر گردن دارند، خودشان مدعی اتفاقات دهه 60 شده‌اند و با مظلوم‌ نمایی، جمهوری اسلامی را به جنایت متهم می‌کنند!

این مسئله اگر امروز در آثار مختلف فرهنگی گفته نشود، ممکن است تصویری وارونه برای نسل جوان از وقایع دهه 60 ایجاد کند و تاکید حضرت آقا دقیقاً ناظر بر همین مسئله است که خوشبختانه خداوند این توفیق را عطا نمود که با توجه به سابقه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقی مؤسسه در همین زمینه، به فاصله کمتر از 3هفته این اثر را به مرحله چاپ و انتشار برسانیم.

در کتاب جلاد دهه 60 با سند صحبت شده که شامل دست نوشته‌های عوامل منافقین است، مطالعه این اسناد و دست‌نوشته‌ها که از مراحل تشکیل خانه تیمی، آموزش‌های نظامی، شیوه‌های انجام عملیات تروریستی علیه مردم، خرابکاری، گزارش نویسی و... منافقین را در خود دارد، نشان می دهد که در دهه 60 انقلاب نوپای اسلامی با پدیده‌ای بسیار وحشی‌تر و بی رحم‌تر از داعش روبه رو بوده است. فصل هجدهم این کتاب به مسئله ترورهای کور منافقین می‌پردازد و در اسناد و دست نوشته‌های عوامل نفاق می‌بینیم که عملیات کور که فقط و فقط هدفش ایجاد رعب و وحشت و هدف قراردادن مردم عادی کوچه و بازار اعم از زن و کودک بوده، برای این سازمان ارزش عملیاتی داشته است!

 

جلاد دهه 60

 

بخش آخر کتاب هم به اعترافات برخی از اعضای سازمان در همان دهه 60 می‌پردازد که در دادستانی انقلاب اسلامی در سال 62 در حضور جمعی از مردم با دوربین صدا و سیما ثبت و ضبط شده است، در این اعترافات داستان‌های تکان دهنده‌ای هم وجود دارد که یک نمونه آن شلیک تیر خلاص به نوجوانی 18 ساله و زخمی در آغوش مادرش است. این کتاب توسط مؤسسه کلام ماندگار به چاپ رسیده و جا دارد از انجمن بین‌المللی حمایت از قربانیان تروریسم که در انتشار این کتاب همکاری کرده‌اند نیز تشکر نماییم.

علاقه مندان جهت تهیه این کتاب ارزشمند می توانند با روابط عمومی موسسه راهبردی دیده بان تماس حاصل نمایند.
انتهای متن/

سه شنبه, 13 تیر 1396 ساعت 15:58

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید