دادستان کل کشور: انتخابات در امنیت و سلامت برگزار شد

دادستان کل کشور و رئیس ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی کشور گفت: به‌فضل الهی، انتخابات ریاست جمهوری در امنیت و سلامت برگزار شد.

 به گزارش دیده بان، حجت‌الاسلام محمد موحدی؛ دادستان کل کشور و رئیس ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی کشور اظهار کرد: به‌فضل الهی و تلاش شبانه‌روزی نیروهای امنیتی، انتظامی، نظامی، مجریان و ناظران، انتخابات در امنیت و سلامت کامل برگزار شد و بار دیگر ملت ایران در سایه رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری، مدل نظام مردم‌سالاری دینی را به رخ جهانیان کشید.

دادستان کل کشور گفت: نظام اسلامی ضمن تحمل مصیبت سنگین از دست دادن رئیس جمهور محبوب خود، در مهلت قانونی توانست انتخابات با شکوهی را شکل دهد و دو مرحله آن را با مشارکت آگاهانه و ستودنی مردم به اتمام برساند.

وی افزود: انتخابات 8 و 15 تیرماه، نکات افتخارآمیز و برجسته بسیاری دارد که باید بعداً به آن پرداخت. از جمله حضور ایرانیان متعهد و وطن‌دوست در اقصی نقاط دنیا بود که با وجود مزاحمت‌های معدود افراد شرور و وطن‌فروش و منافقین، با صرف ساعت‌ها وقت، غیرتمندانه در پای صندوق‌های رأی حضور یافتند و در این حماسه ملی شرکت کردند.

رئیس ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی کشور ادامه داد: بحمدالله در فرآیند انتخابات تخلفات و جرائم مخل جریان انتخابات مشاهده نشد. در امر پیشگیری موفق بودیم و موارد اندکی هم منجر به تشکیل پرونده قضایی شده که سریعاً رسیدگی خواهد شد.

دادستان کل کشور در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: انتخابات در ایران آزاد و مستقل است و شاید در دنیا کم‌نظیر یا بی‌نظیر باشد. چون مردم در شرکت و عدم شرکت آزادند و از طرفی کاملاً مستقل‌ هستند و هیچ قدرت خارجی و بیگانه نمی‌تواند در انتخابات ایفاء نقش کند.

موحدی در ادامه افزود: مردم کما فی‌السابق به وظیفه خود عمل کردند. اکنون نوبت منتخب محترم مردم است. امیدواریم بحول و قوه الهی، بتوانند برابر تکالیف قانونی و سوگندی که مطابق اصل 121 قانون اساسی ادا خواهند کرد، عمل کنند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای متن/

یکشنبه, 17 تیر 1403 ساعت 12:26

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید