گزارش 'دیده بان اینترنت' درباره افزایش سایت هایی با محتوای سوء استفاده از کودکان

گزارش تازه 'بنیاد دیده بان اینترنت' نشان می دهد که اکنون اروپا میزبان 60 درصد از صفحات اینترنتی سوء استفاده جنسی از کودکان است و تعداد این صفحات در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است.

به گزارش دیده بان به نقل از از پایگاه اطلاع رسانی سازمان موسوم به 'بنیاد دیده بان اینترنت' (IWF)، این سازمان امروز جدیدترین داده های خود را درباره شناسایی، میزبانی (هاستینگ)، توزیع و حذف تصاویر و ویدئوهای مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان منتشر کرد.


این گزارش فاش می کند که اروپا در حال حاضر اکثریت صفحات اینترنتی با محتوای سوء استفاده جنسی از کودکان (60 درصد صفحات) را میزبانی می کند. پس از اروپا، آمریکای شمالی با میزبانی 37 درصد از این صفحات در رتبه بعدی قرار دارد.


این در حالی است که انگلیس اکنون کمتر از 0.1 درصد از صفحات مربوط به آزار جنسی کودکان را میزبانی می کند و علت آن هم رویکرد مقابله بدون تسامح صنعت اینترنت به این مقوله در انگلیس است.


یکی از یافته های کلیدی گزارش جدید این است که تعداد سایت های اینترنتی استفاده کننده از 'دامنه سطح بالای' عمومی (gTLD) و مشغول به توزیع عکس های سوء استفاده جنسی از کودکان، نسبت به سال 2015 به میزان 258 درصد افزایش یافته است.


بعلاوه، 94 درصد از آدرس های اینترنتی (URLs) روی خدمات رایگانی میزبانی می شوند که هیچ پرداخت پولی برای ایجاد حساب یا آپلود محتوا مورد نیاز نیست.


افراد جنایتکار بطور فزاینده ای از شیوه های پنهان کاری برای پنهان کردن تصاویر و فیلم های سوء استفاده های جنسی از کودکان در اینترنت استفاده می کنند و سرنخ هایی بر جا می گذارند تا پادوفیلها (افراد با گرایش به آزار جنسی کودکان) بتوانند از طریق آن؛ این تصاویر و عکسها را که پشت محتوای قانونی پنهان شده اند پیدا کنند.


در سال 2016، بنیاد دیده بان اینترنت مشخص کرد که یک هزار و 572 وبسایت از این شیوه برای پنهان کردن تصاویر سوء استفاده های جنسی از کودکان استفاده می کنند که نسبت به سال پیش از آن 112 درصد افزایش یافته بود.


یافته های گزارش این نهاد حاکی است که 92 درصد تمام صفحات اینترنتی مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان در سال 2016 در سرتاسر جهان در پنج کشور میزبانی می شوند: 37 درصد در هلند، 22 درصد در آمریکا، 15 درصد در کانادا، 11 درصد در فرانسه و 7 درصد در روسیه.


'سوزی هارگریوز' مدیر اجرایی بنیاد دیده بان اینترنت گفت: تغییر جهت میزبانی (هاستینگ) سایت های محتوی تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان به سمت اروپا نشان دهنده معکوس شدن رویه سالهای پیش است. خلافکاران نیازمند سرویس های خوب میزبانی اینترنت با سرعت و دسترسی خوب هستند. سرویس هایی که هزینه ندارند و به افراد اجازه می دهند ناشناس بمانند، جذاب هستند.


این بنیاد در پایان گزارش افزود: همه افراد می توانند موارد مشکوک تصاویر و فیلم های آزار جنسی کودکان را بطور ناشناس به این آدرس گزارش بدهند:‌ www.iwf.org.uk.

ایرنا
انتهای متن/

دوشنبه, 14 فروردين 1396 ساعت 15:03

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید