تشدید محدودیت های «حمید نوری» در زندان سوئد

حمید نوری پس از یک ماه قطع ارتباط کامل، موفق شد کمتر از ۱۰ دقیقه با خانواده خود صحبت کرده و گزارشی از آخرین وضعیتش ارائه دهد

به گزارش دیده بان، در حالی که رأی بدوی دادگاه حمید نوری اواخر تیر ماه گذشته صادر و قاضی به او وعده داده بود طبق قوانین سوئد، بسیاری از محدودیت‌های وی رفع خواهد شد؛ اما پس از صدور رأی حبس ابد، محدودیت‌های این تبعه ایرانی به طرز عجیبی تشدید شده است.

مهم‌ترین این محدودیت‌ها عبارت بودند از قطع تماس با خانواده، ادامه نگهداری در سلول انفرادی، عدم دسترسی به پزشک و مواردی مانند اینکه وی حتی به متن ترجمه شده رأی دادگاه علیه خود هم دسترسی نداشته تا بتواند نسبت به آن اعتراض کند.

روز گذشته اما نوری پس از یک ماه قطع ارتباط کامل با خانواده، موفق شد کمتر از 10 دقیقه با همسر خود صحبت کند.

او در این تماس کوتاه که با حضور مترجم و تحت کنترل‌ها و نظارت‌های شدید امنیتی برقرار شد، تأکید کرد: فشارها بر وی تشدید شده و علاوه بر نگهداری در سلول انفرادی، تمام دست نوشته‌ها و کتاب‌های او را هم از سلول خارج کرده‌اند و او چند روزی است حتی از حق مطالعه هم محروم شده است.

حمید نوری همچنین در این تماس تأکید کرده ارتباط و دسترسی او به وکیل نیز به صورت کامل قطع شده و هیچگونه امکان ملاقات یا تماس با وکیل خود را ندارد.

این شرایط در حالی رقم می‌خورد که با احتساب درخواست خانواده نوری برای تمدید وقت اعتراض به رأی اولیه دادگاه، او کمتر از 2 هفته به پایان این وقت و ارائه لایحه اعتراضی فرصت دارد.

گفتنی است؛ حمید نوری بر اساس ادعاهای واهی گروهک تروریستی منافقین از سال 98 در کشور سوئد بازداشت و بیش از هزار روز است که در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

دادگاه سوئد چندی پیش برای او حکم حبس ابد صادر کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

چهارشنبه, 16 شهریور 1401 ساعت 09:08

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید