همگرایی پر تنش اپوزوسیون
جزییات نشست سران ۵ گروهک تروریستی در اربیل عراق

محورهای مورد بحث در این نشست پیرامون نظریات هر گروهک در مورد شرایط کردستان،چگونگی فعال تر کردن امر به اصطلاح مبارزە(جنگ مسلحانه) و دور و نقش گروهکهای کردی در پیشبرد اهدافشان در داخل کشور،بود.

به گزارش دیده بان سومین دیدار به اصطلاح انستیتوی خاورمیانە میری که قرار بود 3 روز ادامه داشته باشد،اما به دلیل اختلافات سران گروهکها با یکدیگر زودتر از موعد مقرر به اتمام رسید،در شهر اربیل برگزار گردید. در این نشست ٥ تن از سرکردگان گروهکهای کردی حضور داشتند؛

از حزب منحله و تروریست موسوم به دمکرات کردستان؛خالد عزیزی،

از گروهک تروریستی موسوم به کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران،عبدالله مهتدی،

از گروهک تروریستی موسوم به کومله زحمتکشان کردستان؛عمر ایلخانی‌زادە،

از گروهک تروریستی موسوم به حزب منحله دمکرات کردستان ایران نزدیک به عربستان سعودی؛مصطفی هجری

و از گروهک تروریستی موسوم به کومله-سازمان کردستان حزب کمونیست ایران؛سید ابراهیم علیزاده حضور داشتند.

محورهای مورد بحث در این نشست پیرامون نظریات هر گروهک در مورد شرایط کردستان،چگونگی فعال تر کردن امر به اصطلاح مبارزە(جنگ مسلحانه) و دور و نقش گروهکهای کردی در پیشبرد اهدافشان در داخل کشور،بود.

خالد عزیزی سرکرده حزب منحله دمکرات کردستان،در رابطە با شیوەهای جنگ مسلحانه بر علیه مردم کردستان ایران انتقاد اساسی داشت.

او در این ارتباط گفت؛

زمانی ما قادر خواهیم بود در عرصەی مبارزەی مسلحانە جمهوری اسلامی را بەزانو درآوریم ویا ناچار سازیم بە حقوق حقەی مردم کردستان گردن نهد کە پیکار مسلحانەی ما با مبارزە و فعالیت مدنی تودەهای مردم کردستان در داخل درهم آمیزد؛چیزی که ما به آن نرسیده و نخواهیم رسید چون با هم هنوز اختلافات اساسی داریم.

عزیزی با بیان اینکه راه حل جنگ مسلحانه بدون حمایت تودەهای مردم به جایی نمی رسد،به این حقیقت نیز اذعان داشت که مردم حامی این نوع جنگ نیستند.

عزیزی اعلام داشت که باید جبهەی متحدی در کردستان ایران برای مواجهە با مردم ایران و کردستان ایران ایجاد نماییم،جبهه ایی که تا کنون در حد شعار به آن نگاه کرده ایم!!!

ما ٥ گروە حاضر در این نشست نتوانستەایم تا کنون بە این مهم دست یابیم و هرگز نیز دست نخواهیم یافت.

چون هر حزب و جریانی از دیدگاە صرفأ گروهی خود بە امر مبارزە در همەی ابعاد آن همت گماشتە است.

در ادامه عبدالله مهتدی نیز دیدگاههای خود را بیان داشته و او نیز اعتراف کرد تشکیل جبهه متحد گروهکها به خاطر تفاوت دیدگاههای گروهکها با یکدیگر تا این لحظه نتیجه نداده و گمان نیز می رود هرگز این جبهه واحد تشکیل نشود.
انتهای متن/

جمعه, 14 آبان 1395 ساعت 22:06

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید