محکومیت سه عضو گروهک تروریستی «الاحوازیه» در دانمارک

دادگاهی در دانمارک سه تن از عناصر گروهک تروریستی الاحوازیه را به دلیل جاسوسی و حمایت از اقدامات تروریستی علیه ایران در همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی عربستان مجرم شناخت

به گزارش دیده بان، یک دادگاه در دانمارک سه تن از عناصر گروهک تروریستی الاحوازیه را به دلیل حمایت از اقدامات تروریستی علیه ایران و جاسوسی از مردم، سازمان‌ها و مسائل نظامی ایران برای عربستان مجرم شناخته و محکوم کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، این سه تروریست دو سال پیش توسط نیرو‌های دانمارکی بازداشت شده بودند. حکم دادگاه درباره میزان محکومیت در ماه مارس صادر خواهد شد و هر سه فرد با احتمال اخراج شدن نیز مواجه هستند. پیش از این نیز یک دادگاه در هلند یکی از عناصر این گروهک تروریستی را به چهار سال زندان محکوم کرده بود.

هفته پیش نیز دادگاه یکی از سرکردگان گروهک تروریستی الاحوازیه با نام «حبیب فرج الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود» برگزار شد. بر اساس مدارک موجود در دادگاه مشخص شد این فرد در ظاهر و به بهانه حج به کشور عربستان رفت و آمد داشته، اما با مقامات این کشور دیدار کرده و خط مشی تروریستی گروه خود را از آن‌ها دریافت می‌کرد. از سویی دیگر سرکردگان این گروه با عوامل سازمان جاسوسی موساد نیز در ارتباط بودند.

عوامل اصلی گروهک تروریستی مذبور که عمدتاً در کشور‌های سوئد، دانمارک و هلند مستقر هستند و از حمایت‌های عربستان سعودی بهره‌مند هستند، اقدام تروریستی در ایران انجام داده‌اند و با وجود صدور اعلان قرمز برای عوامل اصلی و سران گروهک، تاکنون اقدام موثری از سوی کشور‌های اروپایی و سعودی برای تحویل سران گروهک صورت نگرفته است.

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب‌گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب‌گذاری در اداره محیط زیست، بمب‌گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب‌گذاری در محور انتقال نفت آبادان و اهواز و ماهشهر، بمب‌گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، برنامه‌ریزی به جهت بمب‌گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به متهم در جریان ابلاغ کیفرخواست بوده است. همچنین در جریان حمله این گروهک به رژه هفته دفاع مقدس سال ۹۷ در اهواز، ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی شهید شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/

شنبه, 16 بهمن 1400 ساعت 16:37

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید