غلبه تجزیه‌طلبان در تجمعات خارج از کشور

در تجمعاتی که این روزها در تعدادی از شهرهای خارج از کشور برگزار می‌شود، حضور تجزیه‌طلبان غلبه پیدا کرده است اما بی‌بی‌سی فارسی تلاش دارد آن‌ها را «چپ‌گرا» و البته غیرملی بنامد

به گزارش دیده بان، روز گذشته در تعدادی از شهرهای خارج از کشور تجمعاتی در حمایت از اغتشاشات ایران و اقدامات تجزیه‌طلبانه گروهک های تروریستی همچون کومله و دموکرات برگزار شد.

در بیشتر این تجمعات به‌خصوص در تجمعی که در پاریس برگزار شد، شرکت‌کنندگان پرچم‌های غیرایرانی و متعلق به احزاب تجزیه‌طلب همچون حزب دموکرات، کومله و پژاک را حمل می‌کردند.

بی‌بی‌سی فارسی که پیش از این خبرنگارش (رعنا رحیم‌پور) از مأموریت اینترنشنال برای گفتگو با احزاب تجزیه‌طلب کردستان خبر داده بود و این رسانه نیز از گفتگو با آن‌ها ابا دارد، از عنوان «چپ‌گرایان» برای تجزیه‌طلبان استفاده کرد.

«چپ‌گرا» عنوانی است که برای گروه‌ها و احزابی که به افکار کمونیستی و سوسیالیستی تمایل دارند و در دوره شوروی با آن دولت ارتباط داشتند به‌کار می‌رود، در حالی که اکنون بسیاری از این گروه‌ها مورد حمایت سیاسی و مالی دولت‌های غربی هستند و با اسرائیل نیز همکاری نزدیکی دارند.

همچنین با نگاهی که بی‌بی‌سی به این گروه‌ها دارد، سازمان مجاهدین خلق (منافقین) را هم که سابقه اقدامات تروریستی در ایران و عراق دارد، می‌توان «چپ‌گرا» نامید.

این در حالی است که اینترنشنال در روزهای گذشته بارها با سران احزاب تجزیه‌طلب کُرد گفتگو کرده و حتی به‌تازگی میهمان این برنامه گفته است: «همه باید بگوییم که تجزیه‌طلب هستیم.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

دوشنبه, 07 آذر 1401 ساعت 15:04

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید