توهم تجزیه طلبان
فرقه گرایی و تروریست های تجزیه طلب

جدایی طلبی به نوعی فرقه گرایی است که تلاش دارد عده ای را با تحریک و تشویق گرد هم آورده و به بهانه آزادی و خروج از سلطه بیگانگان بر آنها تسلط یابند.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، مدتهای زیادی است که گروه های مشخصی بدنبال جدایی طلبی یک منطقه، کشور، شهر و... با محوریت نژادپرستی بوده اند.معمولا گروههای محرک یک جمعیت در جدایی طلبی با استفاده از کلماتی بر اساس حرکت ملی، حرکتی دموکراتیک و آزادی خواهانه که مبنای آن رهایی فلان ملت از سلطه بیگانگان و حفظ کرامت انسانی از دست‌اندازی‌های سلیقه گرایانه نهادها و اشخاص دیگر است.

 

در قسمتی دیگر برای نشان دادن آثار اخلاقی این موضوع برای مخاطبان، معمولا جدایی طلبان این حرکات را بر اساس محور فضایل اخلاقیبیان میکنند. و در ادامه با تعریف و تمجیداز این حرکت، ماهیت اخلاقی، انسانی و ملی حرکت ملی در منطقه هدف راچنین وانمود می کنند که توانسته اند اعتماد بخش‌های گسترده‌ای از جمعیت مورد نظر را جلب کرده و امید رهایی را در قلوب آنها روشن نگه دارند.

 

اما در بحث فرقه بودن این جدایی طلبی انتظار ها بر آن است تا گروه هدف هر آنچه که جدایی طلبان انتطار آن را دارند برآورده و در خدمت انها باشند و در این راه تن به هر کاری را بدهند.

 

از دیگر نکاتی که میتوان به آن اشاره نمود فدا نمودن گروهی از مردم در آن منطقه هدف است که به نوعی جان ، ایمان و زندگی خود را در مسیر رسیدن به اهداف سیاسی جدایی طلبانه عده ای که خود را به عنوان سرکرده و رهبر این حرکت معرفی می کنند، فدا می کنند.

 

همچنین دلسوزی های زیرکانه و تحریکات مختلف ذهنی از سوی جدایی طلبان در برخی مناطق باعث از بین رفتن آرامش و امنیتی است که قبل از آن ساکنان منطقه هدف آن را شامل بودند.

 

در پایان، وحدت و واقع بینی بین افراد یک منطقه سبب می شود تا بدون درگیر شدن در چنین وضعیت هایی بتوان زندگی و موقعیت خود را حفظ کرده و اجازه بازیچه شدن در دست منفعت طلبان جدایی طلب را از آنها سلب نماییم.
انتهای متن/

سه شنبه, 05 مرداد 1395 ساعت 16:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید