به نام «زن، زندگی، آزادی»؛ به کام تجزیه‌طلبان!

سرکرده گروهک تروریستی کومله: آشوب‌های غرب کشور در ماه‌های گذشته از سمت احزاب تجزیه‌طلب ساماندهی می‌شد

به گزارش دیده بان، «عبدالله مهتدی»، سرکرده گروهک تروریستی کومله در نشستی به نام «ژن، ژیان، ئازادی» در شهر بن آلمان با تعدادی دیگر از فعالان تجزیه‌طلب دور هم جمع شدند، نکته قابل توجه اینجاست که کل سخنرانانِ سمینار که به نام زنان بود، همگی مرد بودند.

گروهک کومله و دموکرات کردستان که نقش اساسی در تحرکات ماه‌های گذشته در شهرهای مرزی کشور داشتند، تعارف را کنار گذاشته‌اند و پرچم اقلیم کردستان را که نماد تجزیه‌طلبی است در همه مراسم‌های خود استفاده می‌کنند.

مهتدی در این نشست اعتراف کرد که بسیاری از آشوب‌ها و اغتشاشات در شهرهای کردنشین از سوی مرکز همکاری احزاب کردستان ساماندهی شده بود.

سرکرده کومله با ادعای اینکه "ما دنبال فدرالیسم هستیم و آن را کتمان نمی‌کنیم و برای آن تلاش خواهیم کرد"، در حاشیه این نشست در مصاحبه با BBC گفت هنوز خیلی از احزاب و جریانات اپوزیسیون حاضر نیستند هویت‌های اتنیکی (قومی) و فرهنگ و زبانی را به‌رسمیت بشناسند.

عبدالله مهتدی که از روزهای ابتدایی اغتشاشات در برخی شهرهای کشور پای ثابت رسانه‌های معاند بود، از بنیانگذاران گروهک تجزیه‌طلب کومله است و چندین عملیات تروریستی را علیه رزمندگان جمهوری اسلامی در دهه 60 سازماندهی کرد.

از جمله جنایات این گروه، انفجار بمب در رژه نیروهای مسلح در مهاباد بود که طی آن 12 نفر از کودکان و زنان به شهادت رسیدند و 40 نفر از مردم بی‌گناه زخمی شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:تسنیم
انتهای متن/

چهارشنبه, 10 اسفند 1401 ساعت 12:37

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید