انشعاب گروهک های تروریستی و تصفیه های درونی

طی سالهای اخیر جلسات مکرری توسط سرویس های جاسوسی غربی برای آموزش فعالیت های تشکیلات به گروهک های تروریستی توسط منافقین،ترتیب داده شده است که می تواند با مولفه های مذکور همپوشانی داشته باشد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، اختلاف درونی گروهک های تروریستی بالاخص گروهک های تکفیری، همواره موجب انشعاب و تشکیل شاخه جدید و در عین حال خبرسازی با برند گروهک مرجع را در پی داشته است.

این رویه موجب می شود که همین انشعاب ها برای تخریب یکدیگر سایت ها و وبلاگ های ایجاد شده جدید طرف مقابل را وابسته به جمهوری اسلامی قلمداد بکند تا ضعف ایجاد شده در خدمت رسانی به سرویس های جاسوسی هدایت کننده ایشان را بپوشاند.

از طرفی گروهک هایی مانند جیش العدل که تعداد اعضای بسیار محدودی دارند و در اغلب خراب کاری هایشان دست به دامن مزدورها و قاچاقچیان مرزی می شوند،ایجاد انشعاب بسیار گران تمام می شود.

نکته جالب توجه این است که اغلب این انشعاب ها به تصفیه حساب ها و حذف فیزیکی درونی اعضای این گروهک منتج شده است.

در راستای موارد مذکور در روزهای اخیر صفحات این گروهک تروریستی در مطالبشان آوردند:

"در ماه‌های گذشته و خصوصاً روزهای جاری شاهد ایجاد صفحه‌های دروغین بسیاری با نام عدالت نیوز وابسته به جیش‌العدل و هم‌چنین بنام خود سازمان و همچنین ایجاد پروفایل‌هایی با نام‌های محلی جعلی و به عنوان طرفداران پشتیبانی‌کننده و انتشاردهنده اخبار کذب از طرف این صفحات بودیم.

رژیم در این روش سعی نمود با کم کردن کیفیت عملیات و پوشاندن تلفات سنگین جانی و مالی که متوجه نیروهای رژیم شده بود را پنهان کند به طوری که عناصر نفوذی رژیم در فیس‌بوک و صفحه‌ جعلی بنام سازمان، با دستپاچگی قبل از اینکه سازمان در وبلاگ رسمی خود و عدالت نیوز خبر عملیات را به اطلاع عموم برساند خبر عملیات را با نام سازمان و بیانیه‌ای دروغین به روش نامعقول خود منتشر کردند."

گفتنی است، نکته دیگری که در ادبیات استفاده شده در مطالب گروهک های کوچک اطراف ایران شاهدیم این است که گویی عناصر سازمان منافقین مسئولیت امور رسانه ای ایشان را بر عهده دارند.

از سوی دیگر منافقین همواره سعی کرده اند در هر محملی که عناد با جمهوری اسلامی در فاز نظامی وجود داشته است،حضور به هم رسانند و انجام وظیفه کنند!

البته طی سالهای اخیر جلسات مکرری توسط سرویس های جاسوسی غربی برای آموزش فعالیت های تشکیلات به گروهک های تروریستی توسط منافقین،ترتیب داده شده است که می تواند با مولفه های مذکور همپوشانی داشته باشد.
انتهای متن/

دوشنبه, 15 تیر 1394 ساعت 12:10

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید