آخرین جلسه دادگاه سرکرده گروهک تروریستی «حرکه النضال» برگزار شد+تصاویر

آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «حبیب فرج‌الله چعب»، سرکرده گروهک تروریستی «حرکة النضال» صبح روز(سه شنبه ۳ آبان) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد

به گزارش دیده بان، در ابتدای جلسه با دستور قاضی افشاری، وکیل متهم فرج الله چعب در جایگاه قرار گرفت و به دفاع از موکل خود پرداخت.

پس از اتمام بیان دفاعیات وکیل پرونده، قاضی افشاری از وی پرسید: آیا قبول دارید که آقای فرج الله چعب به عنوان سرکرده گروهک تروریستی «حرکة النضال» اقدام به فعالیت‌های مجرمانه کرده است یا نه؟

وکیل پرونده گفت: بله.

 

2223333

 

در ادامه نماینده دادستان با حضور در جایگاه به بیان آخرین صحبت‌های خود پرداخت و تقاضای اعمال اشد مجازات برای متهم را از ریاست دادگاه خواستار شد.

نماینده دادستان تاکید کرد: عاقبت افرادی که بخواهند برای امنیت کشور نقشه شومی بکشند این است: دستگیری، محاکمه و مجازات.

 

22244444

 

قاضی افشاری گفت: بر اساس کیفرخواست صادره، ادله، تصاویر و اسناد پرونده که به رویت متهم و وکلای وی رسید همچنین اقاریر متهم نزد بازپرس و در جلسات رسیدگی به پرونده در دادگاه، اتهام متهم دائر بر افساد فی الارض، از طریق تشکیل گروهک تروریستی «حرکة النضال» و سرکردگی آن و انجام اقدامات تروریستی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران به وی تفهیم شد.

قاضی افشاری از متهم فرج الله چعب خواست تا آخرین دفاعیات خود را بیان کند که وی در پاسخ به ریاست دادگاه گفت: صحبتی ندارم.

قاضی افشاری ختم جلسه را اعلام کرد.

 

22255555

 

«حبیب فرج‌الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود»، سرکرده گروهک تروریستی «حرکة النضال» بود که اتهام وی، اداره و سرکردگی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان از جمله حمله به مردم اهواز در جریان رژه هفته دفاع مقدس در سال ۹۷ است که منجر به شهادت ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی شد، اعلام شده است.

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری خط لوله های انتقال نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان به اهواز و ماهشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، بمب گذاری در بانک سامان اهواز و برنامه ریزی برای بمب گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به این متهم در کیفرخواست است.

 

1908008 224

 

طبق تحقیقات وزارت اطلاعات، اقاریر متهم و تحقیقات به عمل آمده و ادله موجود «حبیب فرج‌الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود» به افساد فی‌الارض از طریق تشکیل و اداره و سرکردگی گروهکی به نام حرکه النضال متهم است که از طریق طراحی و اجرای عملیات‌های تروریستی متعدد قصد مقابله با نظام را داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا
انتهای متن/

شنبه, 07 آبان 1401 ساعت 15:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید